MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Politika, Toplum » Kartal Belediyesine Ak Partiden bir talipli daha, Abdullah Güven Yaman
Kartal Belediyesine Ak Partiden bir talipli daha, Abdullah Güven Yaman


Yaman, Kartal halkını Ak Parti hizmet kalitesiyle tekrar buluşturacağız

Kartal Belediye Başkanlığına 2004 yılında da aday adayı, ardından 2007 yılında milletvekilliği için aday olan Kartal’lı iş adamı Abdullah Güven Yaman Kartal Belediye Başkanlığı için tekrar aday adayı oldu.

Müracaatını Ak Parti İlçe Başkanlığına yapan Yaman, Kurban Bayramı sonrası basın toplantısı yapacağını belirtti.   Kartal siyasetinin her zaman içinde bulunarak Ak Parti hükümetinin başarısı için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Nasip olursa Kartal Belediye Başkanlığı için de adaylık mücadelesi vererek aday olup seçimlerden de galip çıkarak Kartal halkını tekrar Ak Parti hizmet kalitesiyle buluşturmaya çalışacağız. Aday Adaylık sürecinde aday olabilmek için çalışacağız, adaylık süreci başladığında da hangimiz aday olursa birimiz hepimiz, hepimiz birimiz mantığıyla hareket ederek Kartal Belediyesini Ak Parti hizmetiyle yeniden buluşturacağız” dedi.

 

 

ABDULLAH GÜVEN YAMAN KİMDİR ?

1970 yılında Erzurum Oltu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini 1988 yılında Oltu İmam Hatip Lisesi birincisi olarak tamamladı. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi İktisat İşletme bölümünü kazandı.1992 yılında buradan mezun oldu.1993-1994 yıllarında Siirt Eruh kırsalında 14 ay tim komutanı olarak askerlik görevini tamamladı.1994-1996 yıllarında Kartal Belediyesinde Yönetici olarak çalıştı.1995-1998 yıllarında Kartal Milli Gençlik Vakfı İlçe Başkanlığı yaptı.

 

1999-2001 yıllarında Beykent Üniversitesinde İşletme Ana Bilim Dalında Yüksek lisans yaptı. 2001-2002 yıllarında Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesinde İngilizce Doktora Hazırlık okudu. 2000-2002 yıllarında Amerika Pensilvania Üniversitesi Pazarlama Kürsü Başkanlığı-Beykent Üniversitesi işbirliği ile Pazarlama Stratejileri ve Küresel Pazarlama alanlarında sertifikalı boyutta araştırmalar yaptı.

 

2004 yılında Mahalli İdareler seçimlerinde Ak Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 2007 yılında Genel seçimlerde Ak Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı oldu.2011 Genel Seçimlerinde Sivil Toplum Örgütleri ve medya desteği ile ” Milli Birlik Platformu ” ( Saadet Partisi, Has Parti ve Büyük Birlik Partisi Ak Parti ile meclise girsin.) kurarak Türkiye genelinde Koordinatörlüğünü yürüttü. Çeşitli mezun ve sivil toplum teşekküllerinde kurucu ve başkanlık yaptı. Çok sayıda akademik sosyal ve bilimsel alanlarda konferans ve seminerler vermiştir.1996 yılında kurmuş olduğu aile inşaat firmasıyla inşaat alanında iş hayatına devam etmekte.İngilizce ve Arapça bilmektedir.

📆 12 Ekim 2013 Cumartesi 20:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR