MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Toplum, Tuzla » Tuzla’da İşsizlere Bayram Müjdesi
Tuzla’da İşsizlere Bayram Müjdesi


Tuzla’da ikamet eden 175 kişi, Tuzla Belediyesi, İŞKUR Tuzla Şube Müdürlüğü ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle 9 ay süreli iş sahibi olacak.
Tuzla Belediyesi, İŞKUR Tuzla Şube Müdürlüğü ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Toplum Yararına Proje (TYP) kapsamında Tuzla’da yaşayan 175 işsize istihdam imkanı sağlanacak. Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, İŞKUR Tuzla Şube Müdürü Yaşar Efiloğlu ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü H.Nazmi Yekrek arasında imzalanan protokolle, 175 kişi 9 ay süreyle kamu kurumlarında istihdam edilecek. Başvurular, 21 Ekim 2013 Pazartesi gününden itibaren Tuzla Belediyesi’nde alınacak. İşçiler, 1 Kasım 2013’te işbaşı yapacak, 31 Temmuz 2014’e kadar çalışacak.
İş Sıkıntısı Olan Vatandaşa Yeni Kapı Açtık
Protokol töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, kamu kurumlarına belediye imkanlarıyla destek verdiklerini hatırlattı. İmza altına alınan protokolün 175 işsize yeni bir imkan sağlayacağını belirten Çabuk, “Okullarımızda belediyemiz adına tam gün çalışan 30 personelimiz var. İmkanlarımız ölçüsünde kamu kurumlarına her konuda destek veriyoruz. Kış mevsimine girerken işsizlik yaşayan vatandaşlarımıza bu protokolle yeni bir kapı açtık. Hayırlı olsun” dedi.
İŞKUR Tuzla Şube Müdürü Yaşar Efiloğlu ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü H. Nazmi Yekrek de yaptıkları konuşmada, kamu kurumlarına desteğinden dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

📆 13 Ekim 2013 Pazar 13:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR