MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Sultanbeyli, Toplum » İETT’den Sultanbeyli’ye Yeni Hat
İETT’den Sultanbeyli’ye Yeni Hat


Son yıllarda ulaşım ağı genişleyen Sultanbeyli, bir hat daha kazandı. Sultanbeyli Endüstri Meslek Lisesi-Kartal Metro-Kartal Adliyesi ve Kartal Devlet Hastanesi güzergahında sefer yapacak olan 132M hattı hizmete girdi.

Sultanbeyli’nin ulaşım ağı genişlemeye devam ediyor. İETT yetkilileriyle yapılan görüşmeler neticesinde ilçe halkının en çok talep ettiği Kartal Metrosu, Kartal Adliyesi ve Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergahına hat konuldu. Bu güzergahta çalışacak olan 132M hattı ilçe halkına büyük kolaylık sağlayacak.

132M’nin Güzergahı
Sultanbeyli Endüstri Meslek Lisesi önünden kalkacak olan 132M hattı, Karadeniz Caddesi ve Bosna Bulvarı’nı kullanarak Hasanpaşa yönünde ilerliyor. Hasanpaşa’dan Samandıra’ya geçen 132M, Yakacık Caddesi’ni kullanarak, Ortadağ Mahallesi’ne geçiyor. Bu güzergah üzerinde seyrederek Kartal Köprüsü’ne ve Kartal Metrosu’na varacak olan 132M, metro durağının ardından Adalet Sarayı yönünde ilerliyor. 132M Adalet Sarayı durağının ardından Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçerek seferini tamamlıyor.
Gidiş dönüş sefer süresi 120 dakika olan 132M hattı, ilçe halkının Kartal Metrosuna, Kartal Adliyesi’ne ve Kartal Devlet Hastanesi’ne ulaşımını kolaylaştıracak.

“Ulaşımda Kesin Çözüm Metro”
Belediye Başkanı Hüseyin Keskin konuyla ilgili yaptığı açıklamada Sultanbeyli’nin ulaşım ağına son dönemde çok sayıda hat ve araç eklendiğini ifade etti. Her fırsatta ilçe halkının daha konforlu yolculuk yapması için yetkililerle görüştüklerini kaydeden Keskin, “Ulaşımda kesin çözüm metrodur. Bununla ilgili de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ile geçtiğimiz günlerde görüşmeler yaptık. İlçemize metronun biran evvel kazandırılması için temaslarımızı gerçekleştirdik” dedi. Keskin, metro çalışmalarının her zaman takipçisi olduklarını kaydetti ve 132M hattının ilçe halkına hayırlı olmasını diledi.

📆 18 Ekim 2013 Cuma 11:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR