MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Politika, Toplum » CHP’li aday adayı Yalçınkaya, Başkan Öz’ü yerden yere vurdu!
CHP’li aday adayı Yalçınkaya, Başkan Öz’ü yerden yere vurdu!


Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Av. Mustafa Yalçınkaya basınla bir araya geldi. Belediye Başkanı Altınok Öz hakkında çarpıcı açıklamalar yapan Yalçınkaya “Altınok Öz’ün ne siyasi ne de sosyal anlamda yeterliliği var. Yeryüzünde en son yapacağı meslek politika ve Belediye Başkanlığı olması lazım”

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2014 yerel seçimleri için Kartal Belediye Başkan aday adayı olan Av Mustafa Yalçınkaya gazetecilerle bir araya geldi. Düzenlediği basın toplantısında Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ü topa tutan eleştirileriyle yeni bir gündem oluşturan Yalçınkaya, Belediye Başkanı Altınok Öz’ün, başkanlık konusunda eğitim ve alt yapısının olmadığını, ifade ederek Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kartal’da son dört yılı kayıp olarak geçirdiğini söyledi.

Mustafa-Yalcinkaya-uc

Yeryüzünde en son yapacağı meslek politika ve Belediye Başkanlığı

Mevcut Belediye Başkanı Sayın Altınok Öz başarılı bir Başkan olsaydı biz aday olmazdık diyerek sözlerine başlayan Mustafa Yalçınkaya Gazetecilerin Kartal Belediyesi ve uygulamaları hakkındaki sorularını cevapladı. Mustafa Yalçınkaya şu ifadelerde bulundu. “Sayın Belediye Başkanı yapmaması gereken bir işe soyunmuş ve Belediye Başkanı olmuş. Sayın Altınok Öz’ün yeryüzünde en son yapacağı meslek politika ve belediye başkanlığı olması lazım. Ne siyasi anlamda yeterliliği var, ne de sosyal anlamda yeterliliği var. O bakımdan insanlara inanamadı. İnsan sevgisi, insan inancı, insanlara itimat edemeyişiyle. İnsanlarla bir şeyi paylaşamazsanız idareci olamazsınız” dedi.

Kartal belediyesi iyi yönetilmiyor, Eğitim ve alt yapısı yok

Yalçınkaya konuşmasının devamında “Sayın Başkanın bu konuda eğitim ve alt yapısı yok. Bu hataların hepsi ayrı yanlı ve ayrı ayrı hata. Ama bunu partiye mâl etmek mümkün değil, sayın başkan parti dışında biliniyor, parti geleneği bilmiyor, politikayı hiç bilmiyor. O nedenle Cumhuriyet Halk Partisi’nin her ne kadar bayrağı orada olsa da, Cumhuriyet Halk Partisi burada son dört yılı kayıp olarak geçirdi. İnşallah bundan sonraki süreçte ben ya da başka arkadaşım kim olursa olsun bu olayı parti üstünlüğüne, parti saygınlığına ve demokrat ölçülerin esas alındığı bir Kartal’da yapılması gerektiğine inanıyorum. Önce kaybolan yıllarımızı telafi etmek için çok çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

CHP-Mustafa-Yalcinkaya-a

Kimsenin adamı değilim

Aday adayı olmaya karar verdiğimde sadece Kartal’a hizmet etmek fikriyle yola çıktım.Ne Partimden nede başka biryerden birileri benim aday olmam konusunda fikir beyan etmedi bu yüzden çok rahat ifade edebilirimki, tamamen kendi isteğimle aday adayı oldum. 15 yaşından bu yana siyasetin içindeyim. Partimin geleneğini yapısını biliyorum.Sol gelenekten geliyorum,Avukatlık yapıyorum ve mesleğimde yeterince zaman harcadığımı düşünüyorum yılların birikimlerini,tecrübelerimi Kartal ve Kartal halkı için harcamak adına aday adayı oldum.Etnik köken,dil,din,ırk gözetmeksizin evrensel bir dünya görüşü ile Kartal’da hiç bir aç,hiç bir işsiz,hiç bir mağdur bırakmamak adına aday oldum.

CHP-Mustafa-Yalinnkaya-aday

Belediye başkanı olduğum gün taşeron sözleşmelerini iptal edeceğim.

Eğer aday olurda Kartal belediye Başkanı seçilirsem yapacağım çok şeyler var Kartal için. İlk yapacağım icraat Taşeron firmaların sözleşmelerini iptal edeceğim. -Sanat İnsandan önce gelmeyecek benim Kartal’ımda aç, işsiz, mağdur insanlar var ise ben Belediyenin paralarını heykellere yatırmayacağım. -Hanımlar için değişik projelerim yok ama onlar bizden taleplerde bulunurlarsa eğer onların önünü kesmeyeceğim. Adaylığım netleştiğinde ileriki günlerde tüm projelerimi sizlerle paylaşacağım diyerek sözlerini noktalayan Mustafa Yalçınkaya basın mensuplarına teşekkür ederek toplantıyı bitirdi

 

Galeri
📆 19 Ekim 2013 Cumartesi 19:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR