MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Politika » Mimar Mehmet Osmanlıoğlu Ak Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı oldu
Mimar Mehmet Osmanlıoğlu Ak Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı oldu


Kartal Belediyesi Başkanlığına bir mimar talip oldu!

 

Mimar Mehmet Osmanlıoğlu Ak Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı oldu

 

Kartal Belediye Başkanlığına Aday Adaylık için Mimar Mehmet Osmanlıoğlu’da müracaat etti.

AK Parti Kartal İlçe Başkanlığına resmi müracaatta bulunan Osmanlıoğlu yaptığı açıklama da, “46 yıldır ikamet etmekte olduğum Kartal İlçemize, 32 yıllık mesleki bilgi ve tecrübemi paylaşmak üzere Ak Parti’den Belediye Başkan aday adayı olduğumu, bu hususta siz değerli kardeşlerimizin, dostlarımızın teşvik, tavsiye, destek ve dualarını beklediğimi belirterek selam ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Mimarlık alanında birçok başarıya imza atmış olan ünlü mimar Mehmet OSMANLIOĞLU AK Parti’den Kartal belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Osmanlıoğlu aynı zamanda “Marmara Üniversitesi’nde ‘’Çağdaş Yönetim Teknikleri’’ İşletme Programı”nı(MBA) tamamlamış başarılı bir mimar.

mehmet-Osmanlioglu-

Mesleğiyle ilgili çok başarılı bir geçmişe sahip. Habitat II-İnsan Yerleşmeleri üzerine Birleşmiş Milletler Konferansı’na katıldı. Safranbolu Evleri üzerine çeşitli inceleme ve araştırmalar yaptı. MMG-Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen “Şehirlerimizin Geleceği, Tehditler ve Fırsatlar Sempozyum”na katılarak “Medeniyetimizin Özeti Şehirler ve Şehirlerimizin Geleceği” başlıklı tebliği sundu. Sanatçı bir kişiliğe sahip olan Mehmet Osmanlıoğlu, Feshane’de “Özgün Cami Eskizleri” üzerine sergi açtı. Kartal Belediyesi’nde başkan proje danışmanlığı ve estetik kurul üyeliği yaptı. Birçok dernek, vakıf ve sivil toplum kuruluşunda kurucu ve yönetici olarak yer aldı. ‘’Mimar ve Mühendisler Grubu’nun kurucuları arasında bulundu ve yönetim kurulunda yer aldı. Mimarlık Mühendislik ve Arge Hizmetleri” komitesinden İ.T.O. Meclis Üyeliğine seçildi. “Filistin Platformu Derneği”’nde yönetim kurulu üyeliği görevine devam ediyor. Mimar Mühendis adlı dergide Şehircilik ve Mimari konularına ilişkin yazılar yazıyor.

Kartal’da oturmakta olan Mehmet OSMANLIOĞLU, evli ve 11 çocuk sahibi. 2004 yılından itibaren Selçuklu-Osmanlı Mimarisi mezcederek yapmış olduğu “abidevî bina projeleri” onun özel ihtisas alanı. Birçok projenin katıldığı “İskilipli Atıf Hoca Anıt Mezar ve Külliye Proje ve Uygulaması”nın mimarı. Mehmet OSMANLIOĞLU, adaylığı ile ilgili olarak şunları ifade etti: “Mamur bir Kartal için bir mimar başkan gerekiyor.

Daha önce Kartal’ın mahallesi, beldesi ya da semti iken daha sonra Kartal’dan ayrılıp ilçe ya da belde olan Maltepe, Pendik, Samandıra gibi yerler, ekonomide ve şehircilikte Kartal’ı geçti. Kartal’ın çok hızlı bir toparlanma yaşaması için planlı çalışan ve hedeflerini doğru seçen bir başkana ihtiyaç olduğunu görünce bu göreve talip oldum. İnsanların yaşadıkları memlekete karşı bir sorumlulukları olduğu inancıyla bu hizmeti yapmak istiyorum. İnsanı öncelik olarak alan bir belediye anlayışı olmadıkça insanlar şehre göre yaşamak zorunda kalacaklar. Oysa şehirler insanlara göre düzenlenmeli.”

 

Galeri
📆 26 Ekim 2013 Cumartesi 21:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR