MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Genel, Pendik, Politika, Toplum » Cumhuriyet Bayramı Pendik Stadyumunda kutlanacak
Cumhuriyet Bayramı Pendik Stadyumunda kutlanacak29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Pendik’te coşkulu ve anlamlı etkinliklerle kutlanacak. Pendik Stadyumunda yapılacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için hazırlıklar tamamlandı. Aynı zamanda Cumhuriyetin 90’ıncı yılı dolayısıyla daha görkemli geçmesi beklenen törenlerde Pendik Belediyesi üç yerde vatandaşlara ücretsiz bayrak dağıtacak.

 

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim’de Sahil Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başlayacak. Pendik Kaymakamı Osman Tunç’un 29 Ekim Salı günü saat 09.15’ten itibaren makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından kutlamalar saat 10.00’da Pendik Stadyumu’nda başlayacak coşkulu gösterilerle devam edecek. 20 okuldan toplam 1200 öğrencinin katılacağı törenlerde Adil Erdem Beyazıt Ortaokulu öğrencilerinin folklör, Rauf Denktaş Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin ritim gösterilerinin yanı sıra, Pendik Belediyesi de Halk Oyunları Ekibi ve Mehter Takımı ile kutlamalarda yer alacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 90’ıncı Kuruluş Yıldönümünün de kutlandığı 29 Ekim günü ayrıca Pendik Belediyesi tarafından Merkez, Fevzi Çakmak ve Güzelyalı mahallelerinde vatandaşlara ücretsiz bayrak dağılacak. Bayraklar Fevrzi Çakmak Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi, Güzelyalı Meydanında saat 10.00’dan itibaren vatandaşlara dağıtılmaya başlanacak ve akşam saatlerine kadar sürecek.
28 Ekim Pazartesi Saat 13.00 : Sahil Atatürk Anıtı’na çelenk koyulacak.
29 Ekim Salı saat 09.15 : Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulu
29 Ekim Salı saat 10.00 : Pendik Stadyumu Cumhuriyet Bayramı törenleri
Bayrak dağıtımı 29 Ekim Salı : Pendik Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi önü,Güzelyalı Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi’nde saat 10.00’dan ücretsiz bayrak dağıtacak.

📆 28 Ekim 2013 Pazartesi 10:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR