MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum, Tuzla » Cumhuriyetimizin 90. Yılı Tuzla’da Coşkuyla Kutlandı
Cumhuriyetimizin 90. Yılı Tuzla’da Coşkuyla Kutlandı


 

Cumhuriyetimizin ilanının 90. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Tuzla’da da coşkuyla kutlandı.
Tuzla’daki kutlamalar, 28 Ekim’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çabuk, Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tümgeneral Şeref Öngeç, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, protokol sırasına göre anıta çelenk sunumu yaptı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Tuzla’da Renkli Görüntüler Yaşandı
Tuzla’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim’de Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’ın makamında tebrikleri kabulü ile başladı.
Tuzla sahil tören alanında gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çabuk, Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tümgeneral Şeref Öngeç, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.
Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, öğrenciler şiirler okudu, halk oyunları ekipleri folklor gösterileri sahneledi. Cumhuriyet Bayramı konulu yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, törende ödüllendirildi.
Kutlamalar, tören geçişi ile sona erdi.

 

Etiketler: , ,
📆 31 Ekim 2013 Perşembe 10:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR