- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal Belediye meclisinden Başkan Öz’e şok!

Kartal Belediye Meclisine sunulan içi boş Başkanlık Teklifi reddedildi.

Kartal Belediye Meclisi 04 Kasım 2013 tarihli meclis oturumunda içi boş olarak meclise sunulan Başkanlık teklifine CHP’li üyelerin 12 kabul oyuna karşılık Ak Partili 14 ve CHP’li 8 üyelerin red oyu vermesi sonucu reddedildi.

 

Süslü, Meclisi terk etti!

İçeriği boş bırakılarak meclis gündemine alınıp oylamaya sunulan Başkanlık Teklifine çok sinirlenen CHP’li Meclis Üyesi Ali Haydar Süslü, “ Kim boş bir senete imza atar? Arkadaşlar gerçekçi olalım lütfen. Diyerek hem red oyu verdi hemde meclisi terk etti.

 

Serim, Bu durum vahim bir durumdur, hukuka aykırıdır!

Ak Partili Av. Necati Serin” Kasım ayı gündeminde Başkanlık Tekliflerine ait bir bölüm vardır. Bugün olmadığı halde CHP’li arkadaşlar bunu oylayarak komisyona havale etmek istediler. İçeriği olmayan bir teklifin hukuka aykırı şekilde oylamaya çalışılması sağduyulu arkadaşların gayretiyle reddedilmiştir. Bu durum vahim bir durumdur, hukuka aykırıdır! Hukukta yeri olmayan bir şeydir, bunların yaşanmaması gerekir.

Doğan, Başkanın bu davranışı meclisi hiçe saymaktır!

Doğan, “Olmayan bir şeyin oylaması yapılamaz, Başkanlık teklifinin içeriğinde bir konu olmalıdır. Ne olduğu bilinmeyen içeriği boş konusu olmayan bir şeyin oylanması mümkün değil. Başkan ne teklif etmiş belli değil. Neyi oyladığımız belli değil. Belediye başkanının bu davranışı meclisi hiçe saymaktır. Meclis üyeleri nesne değildir, öznedir” dedi.