- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal Belediyesi’nden Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı açılış

 

 

Dünya Engelliler Günü Kartal’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Kartal Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bedensel engelliler için Kartal Meydanı’na akülü araç şarj dolum istasyonu kurdu.Kartal Belediyesi’nin düzenlediği etkinliğe, Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Türk Anneler Derneği Kartal Şube Başkanı Kadriye Mucur ve üyeleri, engelliler ve aileleri katıldı.


Kartal’a Engel Yok

 

Kartal’da engelleri birlikte aşarak “Kartal’a engel yok” anlayışıyla yola çıkan Kartal Belediyesi,  Kartal Meydanı’nda yaptırılan bedensel engelliler için akülü şarj dolum istasyonunun açılışını gerçekleştirdi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yapılan açılışa katılan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, engellilerle sohbet ederek, onların yaşadıkları problemleri dinledi.

 

Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımız sürecek

 

İstasyonun açılışını engelli vatandaşlarla birlikte yapan projenin mimarı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, engellilerin sosyalleşmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Bugün gerçekten mutlu oldum, çünkü bu bir hizmet. Bakıldığında son derece basitmiş gibi gözüken bir olay ama artık vatandaşlarımız şarjım bitecek korkusu yaşamayacak. Uğur Mumcu’dan gelen engelli arkadaşımızın da söylediği gibi, “Artık Uğur Mumcu’dan gelir, istediğim kadar gezer, sonra şarjımı doldurur tekrar mahalleme rahat bir şekilde giderim” diyor.Bugünkü toplanmamızın en güzel ifadesi bu. Kartal Belediyesi olarak kafalardaki engelleri önce birer birer yok edeceğiz,  sonra da engelli vatandaşlarımızın hayatını daha çok nasıl kolaylaştırırız diye düşüneceğiz. Bizler eğer engelleri kaldırabilirsek birlikte yaşamanın mutluluğuna ermiş oluruz.   Biz engellilerin evden dışarı çıkmasını ama dışarı çıkarken de en yakına değil, Kartal’ın her yerine ulaşılabilir olmasına çalışıyoruz. Bu şarj dolum istasyonu da buna hizmet edecek” dedi.

 

İstasyonların sayısının artacağını ifade eden Kartal Belediye Başkanı Op. Altınok Öz, “Artık bedensel engelli vatandaşlarımız sosyal ve kültürel hayatta varolacaklar. Kendilerini sosyal hayatın bir parçası olarak görecekler. Bizim engellileri çeşitli alternatiflerle sokağa çıkartmamız lazım. Bu istasyon Dünya Engelliler Günü’nde engelli kardeşlerimize bir nebze yardımcı olabilmek amacıyla yapıldı. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, akülü şarz dolum istasyonunun engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Güle güle kullanın” diye konuştu.

 

 

 

Şarj istasyonları engellileri sevindirdi

 

Akülü araç şarj dolum istasyonunun açılışına katılan engelli vatandaşlar verilen hizmetten dolayı memnun olduklarını söyleyerek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkürlerini ilettiler.