- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Ekrem Dumanlı ve Bülent Keneş gitmeli artık!

Gülen cemaatinin şahinleşen medya biriminin üst yönetimi değişmeli

Gülen cemaatinin son günlerde Ak Parti hükümetine karşı şahinleşen yayın grubunun başındaki sorumlular acilen değişmeli. Zira bir çuval inciri berbat ettiler.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş mutlaka görevden uzaklaştırılmalılar.

Ak Parti ile Gülen cemaati arasında esen sert rüzgarların sebepleri çeşitli argümanlara dayandırılsa da, savaşı asıl kızıştıran birim ise, cemaatin medya organları ve bunların başındaki yöneticiler oldu.

Ekrem abi, senin emeğine bilgine ve Zaman Gazetesinin geldiği bu noktada ki başarılı performansını takdirle karşılıyorum. Kişiliğine karakterine sohbetine saygı duyduğum takva sahibi bir insansın. Lakin son günlerde sergilediğiniz saldırgan yayın politikanız milletimizi ve beni de derinden yaraladı. Sadece beni değil yaptığınız saldırgan yayınların neticesinde saygıdeğer Fetullah Gülen Hocaefendinin de o sakin ruh yapısının bozulduğunun farkındasınızdır. Yani yayınlarınızın meydana getirdiği tazyikten – tahrikten Fetullah Hocanın nasıl etkilendiğine hep birlikte şahit olduk. Müslüman bir karaktere İslam alimine yakışmayan beddualar etmesine siz sebep oldunuz.

Erzurum’lu olmamdan dolayı ayrıca bir üzüntü içindeyim. Zira Fetullah Gülen Hocaefendi Erzurum’un bir değeridir. Sizlerin yayın politikası yılların emeğini, birikimini bir anda yok etmemeli. Erzurum halkı şaşkın üzgün, candan gönülden desteklediği hizmet hareketi hakkında değerlendirme yapmakta yutkunuyor. Kelimeler boğazına takılıyor insanın, bu insanlara bunları yaşatmaya hakkınız varmı?

Anadolu insanının canı gönülden desteklediği gönüllü hareketi olan hizmetin birikimini medya gurubu bitirmeye çalışıyor. Fethullah Hoca’nın kurduğu yapı bizim dinimize hizmet eden bir yapı. Dünyanın dört bir yanına sahabe mantığı ile çağdaş dervişler gönderiyorsunuz. Bu insanların gurbet ellerde çoluğundan, çocuğundan, anasından, babasından, yurdundan, yuvasından uzakta vatan hasreti çekerek yaptıkları hizmeti berhava etmeye değil yayın organları, Fethullah Hocanın bile hakkı yoktur.

Zira son günlerde, haberlerinizi yayınlarınızı takip ederken, şoke oluyoruz!..

Gönlümüz kırıldı, hayal kırıklığı ve hayretler içindeyiz. Nasıl olurda Zaman Gazetesi, Todays Zaman, Bugün Gazetesi, Bugün Tv milletin iktidara getirdiği hükümete yönelik acımasızca saldırgan bir yayın politikası izler, nasıl nasıl?… Aklım almıyor, akıl tutulması mı yaşanıyor. Hani demokrasi anlayışınız.

Gülen cemaatinin yayın grubu, hükümeti yıpratma konusunda, Emin Çölaşan’ın Sözcü Gazetesiyle yarışır duruma geldi.

Akşam televizyon kanalında Today’s Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş ile Akşam Gazetesi yazarı Fikri Akyüz, Habertürk’te Balçiçek İlter‘in ‘Karşıt Görüş’ programına konuk oldu. Programı izlerken Bülent Keneş’i izlerken sinirlerim alt üst oldu.

Yaklaşık 14 senedir abonesi olduğumuz Zaman Gazetesi’ni sabah elime almak istemedim. Hatta aboneliği iptal ettirmek istedim. Benim gibi yüzlerce insanın bu duyguya sahip olmasına sizler sebep oldunuz. Zaman Gazetesi okuyacağıma okumam daha iyi.

 

Bence Hizmet Hareketinin önde gelen kanaat önderleri bir araya gelip bu savaşa “dur” demeli.

Ve kendi milletine milli menfaatlerine karşı şahinleşmeye çalışan yıkıcı yayın politikası sürdürmeye çalışan anlayış kendine çeki düzen vermeli.

Benim umudum var, bu akıl tutulması son bulacak. Öncelikle kan değişikliğinde fayda olacaktır. Zaten Ekrem Dumanlı bayağı uzun bir zamandır aynı görevi yürütmektedir, yorgunlukta vardır. Yerini daha yeni heyecanlı ve hoşgörülü barış dilini kullanabilen birine bırakmalı.

Ülkemiz, dünya devletleri arasında bir süper güç olmalı. Buna engel olunmamalı.