MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Manşet, Sağlık, Toplum » ÖNCE PERSONEL HİJYENİ…
ÖNCE PERSONEL HİJYENİ…


Tuzla Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlğünün her yıl ortaklaşa düzenlediği “Gıda üreten ve satan işletme çalışanlarına yönelik hijyen eğitimleri” bu yıl da devam etti. İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde 5’ncisi yapılan eğitimlere, Tuzla’da faaliyet gösteren firma çalışanları büyük ilgi gösterdi.     

 

          Gıda üreten ve satan işyerlerinde çalışan personele eğitimi veren  Veteriner Hekim Dr.Muhsin Öztürk, hijyen konusunda bilinçli ve eğitimli personelin önemli olduğunu vurgulayarak “Hijyen eğitiminin bir yaşam tarzı haline getirilmesi gerekir. Sadece çalışanların değil, bütün insanların bu eğitimi alması ve yaşantısına uygulaması bir zorunluluk gibi algılanmalıdır.” Dedi.

            Tuzla Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Ali Kemal Durgun ise, eğitime katılan firma ve çalışanlarına hijyen kavramına verdikleri önemden dolayı teşekkür etti. Durgun, bu tür eğitimlerin sürekli hale gelmesi ve yeni bilgilere sahip olmak için gayret gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

            Eğitimlerde; katılan personele genel hijyen, işyeri hijyeni, personel hijyeni, ekipman hijyeni, ürün hijyeni, gıda maddelerinde sağlığa zararlı etkenler ile mevzuat konularında bilgi verildi. Daha önce hijyen eğitimi almayan katılımcı personele, 5179 Sayılı Yasa gereği alınması zorunlu olan “Gıda Hijyeni Eğitim Sertifikası” da verilecek.

Etiketler: , ,
📆 27 Ekim 2009 Salı 14:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR