MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kartal Gazetesi » Dikkat Çekenler, Flaş, Manşet » Kartal Belediyesi Nikah salonunda skandal gerginlik…
Kartal Belediyesi Nikah salonunda skandal gerginlik…


Kalp kırmaya değermiydi  müdür bey!..

Kartal Belediyesi nikah salonunda nikah sahibine hoş geldiniz konuşması için izin verilmedi. Göreve yeni başlayan nikah salonu müdürünün, nikah sahiplerine yönelik onur kırıcı davranışı, yeni evlenen çifte en mutlu günlerini zehir etti. Nikahtan önce misafirlere hoş geldiniz konuşması yapmak isteyen nikah sahiplerini ani bir müdahale ile susturup mikrofonları kapattıran müdürün yaptığı bu hareketi sorgulanıyor.

nikah-şaban-aydın-(2)-tek

Nikah sahibi olan kişi Kartal halkının çok iyi tanıdığı Kartal’da 35 yıldır saatçilik üzerine esnaflık yapan Şaban Aydın.  Oğlunun nikahı için Bülent Ecevit Kültür Merkezinin içinde bulunan Kartal Belediyesi nikah salonunda toplanan misafirlerine hitaben hoş geldiniz konuşması yapmasına izin verilmeyerek davetlilerin huzurunda kendilerinin böyle rencide edilmesinin çok üzüntü verici bir durum olduğunu ifade etti.

nikah-saban-aydın-(2)-ikili

Nikah salonunda hoş geldiniz konuşması yapamazsınız…

Şaban Aydın, “ Nikah başlamadan önce hoş geldiniz konuşması yapmak istedim. Fakat rahatsızlığımdan dolayı sesimde problem olduğu için Pendik’de resmi din görevlisi olan dostumuz Fikret hocadan benim adıma bu konuşma yapmasını rica ettim. Sağ olsun oda beni kırmadı konuşmak için ikimizde beraber sahneye çıktık. Besmeleyle başlayan konuşmasına “ – saygı değer misafirler ben size aile adına hoş geldiniz diyeceğim, bu düğün hayırlı uğurlu olsun, peygamber efendimizin bir hadisi vardır “ Nikahta hayır vardır, aranızda nikahı yayın” hadisini Arapça ve Türkçe mealini okur okumaz, salon görevlisi benim kolumdan tutarak konuşmayı kesmemizi istedi.

Davetlilerin huzurunda bizi rencide etti…

Bende hocaya ilettim, Fikret Hocada konuşurken başka bir kişi ( kendisi nikah salonunun müdürü imiş) gelip kolumuzdan tutarak, ” – beyefendi sizi şöyle alabilir miyim, yeterince konuştunuz…”  Sonra “ – bu salonda böyle konuşmalar yapamazsınız, burası konferans salonu değil, nikah salonu, yeterince hoş geldiniz dediniz. ” “ hocanın elindeki mikrofonu aldıktan sonra ellerini havaya kaldırarak görevlilere “Konuşmayı kesin, kapatın bu mikrofonu, bu salonda bu şekilde konuşamazsınız!..” diye bağırdı. Bu görevli müdür böyle  müdahale ederek beni ailemi eşimin dostumun yanında rencide etti, en mutlu günümüzü bize zehir etti.

Olayın büyümesini önledim…

Tabii ki bu duruma, davetliler eşimiz dostumuz çok büyük tepki göstermek istediler. Ben olgunlukla davranarak, olayın daha fazla büyümemesi adına onları sakinleştirdim. Bu olayın o müdür diye oraya görevlendirilen kişinin şahsi bir hatası olduğunu düşünüyorum. Parti görüşü veya zihniyeti olarak düşünmek istemiyorum. Eğer öyle bir görüş hakim olmaya çalışırsa bu halk o binaları o kişilerin başına yıkar. Herkes haddini bilmeli, ben 35 yıllık esnafım beni Kartal’da herkes tanır, bilir. Bu davranışlar topluma zarar verir. İlgili kişi hakkında Kartal Belediyesine 16.10.2009 tarihinde yazılı şikayetimi bildirdim, ilgililer gereğini yapacaktır, bu adamı o görevden alacaklardır, diye düşünüyorum. Böyle toplumun hassasiyetlerine gereken duyarlılığı gösteremeyen kişileri bu tarz topluma açık olan yerlerde görevlendirmemek gerekir.

İşte o anın görüntüsü…

Konu Meclise taşındı…

Öte yandan,  Ak Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Metin Berktaş tarafından 19.10.2009 tarihinde yapılan belediye meclis gündemine taşınan nikah salonunda yaşanan krizle ilgili olarak Meclis başkan vekili Kamer Gök, “ Ya böyle bir şey olabilir mi? Nasıl böyle bir davranışta bulunabilirler, eğer bu olay yaşandıysa gereken yapılmalıdır. Biz İslamın bin yıllık tarihin birikimine vakıf insanlarız. Hepimiz müslümanız dini değerlere saygılı olunmalıdır. Eğer bu görevlimiz düğün merasimine saygı göstermemişse ona da hesabını sorarız” derken, Meclis üyesi ve Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ali Haydar Süslü de “ Bu konunun tarafımızca araştırılıp 23.10.2009 Cuma günkü meclis toplantısında meclise bilgi verilmesini arz ederim. “ dedi.

Fakat ne yazık ki; Cuma günkü sayın Başkan Altınok Öz’ün meclis başkanlığı yaptığı meclis toplantısında bu konu görüntü kaydının gösterimi için hazırlık yapılmasına rağmen gündeme gelmedi.

nikah-salonu-mmududurru-(1)

Melikoğlu, “ Zaman aşımından dolayı müdahale ettik” dedi.

Kartal Belediyesi Nikah Sarayı Müdürü Tahsin Melikoğlu, “ Zaman aşımından dolayı müdahale ettik” dedi.

Nikah esnasında yaşanan gerginlikle ilgili görüşlerini aldığımız Tahsin Melikoğlu; “ o günkü olayda öyle yine 15 dakikada bir nikah kıydığımız bir gündü. Yine yoğunluk vardı. Odamda oturuyordum. Zaman zaman davetlilerin yanına giderim aralarına karışırım, aksayan yönleri tespit etmeye çalışırım. O sırada yine aşağıya, salona indim, 3 tane gelin arka arkaya bekliyor. Bizim 2 tane gelin odamız var.O yoğun günde nikah masasında eğer bir tıkanma olursa gelinler dışarıda kalıyor birde takı takılan gelinler tekrar dönüyorlar takılarını çıkarmak için.. bu sebeple ikinci bir yoğunluk yaşıyoruz.

Gelinleri görünce “nedir bu yoğunluk”  dedim. Gelinler bekliyorlar nikâh kıyılmıyor içeride.

Dediler ki oğlu evlenen bir beydendi davetlilere hoş geldiniz demek için mikrofnu bizden aldı. Ama konuşmayıp bir başkasına verdi mikrofonu. Alan kişi de uzatıyor. Buda yığılmaya sebep oldu. O nedenle biz beyefendinin sözünü kesmesini istiyoruz dediler. Buna rağmen ben etik olmaz düşüncesiyle kendim kürsüye çıkmadım.

Davetlilerin huzurunda benim çıkıp da söylemem etik olmaz dedim.

Nikah memuru Sait Bey vardı, onu çağırdım oda nikâh kıymak için bekliyordu. Sait beye dedim ki bu beye söyle konuşmasını kısa kessin bak koridor gelin doldu. Sende biran önce başla, Sait Bey tamam dedi. Beyefendiye söyledi. Ben arkada bekliyorum, o şahıs yine devam ediyor ve devam ederken de şunu söylüyor, “- bunlar zaten hocalardan korkarlar”. Bu işte bir olumsuzluk olduğumu hissettim ve içeri girdim, “- beyefendi lütfen sizi şöyle alayım” dedim aldım, koridora çıkardım. Koridora çıktıktan sonra aile bana tepki gösterdi.

Bunun üzerine koridorda bekleyenleri gösterdim. Kendi gelinleri de bekliyordu. İlk kendi nikâhları kıyıldı zaten o olaydan sonra kendi nikâhları kıyıldı. Bu kadar insan bekliyor, buranın bir formatı var. Biz 15 dakikada bir nikâh kıyıyoruz, görüyorsunuz bekleyenleri, herkese bu kadar zaman tanırsak bu işin altından kalkamayız. Siz benden izinde almadınız. Sorsaydınız bunu izah ederdim. Madem böyle bir olay olmuş geçin nikâhınızı yapmaya devam edin, dedim” şeklinde açıkladı.

İşte olayın görüntüleri:

Kartal Haber Merkezi

Galeri
📆 28 Ekim 2009 Çarşamba 16:30   ·   💬 14 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Kartal Belediyesi Nikah salonunda skandal gerginlik…” için 14 cevap

 1. HASAN CAN dedi ki:

  SONUNDA BUDA OLDU VAYBE İŞTE SİZE ÖZ KARTAL

 2. ŞAHİN KOÇ dedi ki:

  SONUNDA BUDA OLDU VAYBE

 3. adil dedi ki:

  kartal’a yakismadi mudur ayip etmis

 4. umut dedi ki:

  ben tahsin melikoğlunu yıllardır tanıyan biri olarak onun yoneticilik vasfının gayet yüksek oldugunu bılırım vede oyle bır tepkı koyduysa bunda mutlaka bır haklılık payı oldugunu dusunmekteyım… Ayrıca tahsin melıkoğlunun dini ve etmık her turlu goruslere yasalar ıhlal edılmemek kaydıyla son derece saygılı oldugunu bılıorum.

 5. zeyneb dedi ki:

  ”Çirkinlik,hangi şeyde olursa mutlaka onu kirletip çirkinleştirir.Haya da,hangi şeyde olursa onu süsleyip güzelleştirir.”buyuran PEYGAMBERİM!SEN NE GÜZEL İNSANSIN!

 6. burhan gönç dedi ki:

  daha neler olcak müdüre yakışmayan bşy

 7. atilla ekşi dedi ki:

  Müdür bey yakışmadı neden böyle bişey yaptığın inanılmaz bişey hazımsızlıklı var yoksa hoşgörümü yok dinler arasında bile yakınlaşma olmasına rağmen sizin böyle yapmanız doğrumu inanıyorumki sizinde afrikadadaki bir dine mensup değilsiniz neden partinizemi küfretti veya dininizemi böyle şeyler insanları yıpratır yapmayın müdür bey sizleride seviyoruz endişelenmeyin

 8. tülin eda yorum yapar dedi ki:

  Tahsin bey kendine sorumlu biri değil belediye başkanı olarak sandı kendini

 9. tülin eda yorum yapar dedi ki:

  Tahsin bey kendi sorumlu değil, kendini belediye başkanı sandı.Nikah sarayi ile ilgili hiç bir sorumluluk taşımıyor.Sadece cirodan anlar.Tahsin beyi nikah sarayina vermek için çokmu aradılar emekli bir insanı çalıştırmak CHP ye göre bir iş ancak bukadar olur.AK Partiyi tutamaz.AK Parti ile gurur duyuyoruz.

 10. KARTAL NİKAH SARAYI ÇALIŞANLARI TÜLİN ve EDA dedi ki:

  16 KASIM 2009 tarihinde tülin eda isimleri kullanılarak yapılan yorumların Kartal Nikah Sarayında çalışan Tülin ve Eda isimli kişilerle hiçbir ilgisi yoktur.
  Kartal Nikah Sarayı Çalışanları Tülin ve Eda

 11. gözde dedi ki:

  15 dakikada bir nikah kıyıldığından dolayı,dışarda da birsürü gelin sıra beklediğinden müdür bey’in böyle yapmış olduğu aşikar’dır.Tahsin bey çok haklı,konuşma yapılması yanlış,sırada bekleyen birsürü kişi varken.

 12. suna dedi ki:

  valla benimde nikahım bülent ecevit te kıyıldı.çok yoğun oluyor ve nikah işlemleri hızlı yürütülüyor bu beyfendinin yapmış olduğu tabikide yanlış belli bir dak. veriliyorsa ona saygı göstermek lazım ayrıca başkalarının haklarına ihlal etmemek gerekir.o yüzden tahsin melikoğlu doğru olanı yapmış.

 13. öznur dedi ki:

  nikahtan sonra takı merasiminde gelen eşe dosta teşekkür edilir zaten ne için ortalığı karıştıyorsunuz kelime başı allahı peygamberi katıyorsunuz gereksiz yere zikretmekte günahtır kalsın ki resmi nikahta imam nikahına ne olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknik Yapı 44. Yıl

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL
YENİ SAYI
Yeni sayı 125

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Alanyaspor 7 4 2 1 13 8 +5 14 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması
2 Sivasspor 7 3 3 1 12 7 +5 12 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Trabzonspor 7 3 3 1 13 9 +4 12 2020-21 UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme turu
4 Konyaspor 7 3 3 1 10 6 +4 12 2020-21 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu
5 Fenerbahçe 7 3 2 2 11 7 +4 11
6 Başakşehir 7 3 2 2 12 9 +3 11
7 Antalyaspor 7 3 2 2 9 9 0 11
8 Gaziantep 7 3 2 2 12 13 -1 11
9 Yeni Malatyaspor 7 3 1 3 16 10 +6 10
10 Galatasaray 7 2 4 1 6 6 0 10
11 Göztepe 7 2 3 2 6 5 +1 9
12 Beşiktaş 7 2 2 3 10 12 -2 8
13 Denizlispor 7 2 2 3 6 8 -2 8
14 Çaykur Rizespor 7 2 2 3 6 11 -5 8
15 MKE Ankaragücü 7 2 2 3 6 11 -5 8
16 Kasımpaşa 7 2 1 4 7 11 -4 7 2020-21 1.Lig
17 Gençlerbirliği 7 0 3 4 6 12 -6 3
18 Kayserispor 7 0 3 4 7 14 -7 3

BAĞLANTILAR