MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dikkat Çekenler, Manşet, Mekanlar » SKAL Marmara’nın Ekim Toplantısı, Titanic Kartal’da Yapıldı.

SKAL Marmara’nın Ekim Toplantısı, Titanic Kartal’da Yapıldı.



SKAL International Marmara Kulübü, katılımın oldukça yoğun olduğu gecede, Ekim ayı toplantısını Titanic Kartal Business Hotel’de gerçekleştirdi.

SKAL International Marmara Kulübü’nün Ekim ayı toplantısı, Titanic Kartal Business Hotel’de yapıldı. Katılımın oldukça yoğun gerçekleştiği gecede, bir de konuk konuşmacı vardı. AAB International’ın Yönetim Kurulu Üyesi olan ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü Öğretim Görevlisi Vecdi İbrahim Büyükyüksel, gecede Skal üyelerine yaptığı konuşmada, turizmin üç öğeli bir konu olduğunu; bunlardan taşımacılık öğesinin olmazsa olmaz bir öğe olduğunu vurgularken; sektörde çalışanların eğitimine çok fazla dikkat ve özen gösterilmesi gerektiğine değindi.

Abdullah Usta’nın yemek showu vardı…

Kartal Titanic Business Hotel’in yeni Genel Müdürü Uğur Ofluoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen gecede, otelin Executive Şefi milli aşçı Abdullah Usta tam bir yemek showu sergiledi. Yengeç çorbasından kaz ciğerine, mantar soslu bonfileden çilekli dondurmaya kadar olağanüstü lezzetler, bir anlamda sektör uzmanları da kabul edilen Skal üyelerinden tam not aldı.

Vecdi İbrahim Büyükyüksel, Titanic Business Kartal Satış ve Pazarlama Direktörü Seher Baysal, Halka İlişkiler Müdürü Melek Subentekin, Genel Müdür Uğur Ofluoğlu ve Skal Marmara Onursal Başkanı İlkay Bener.

Gecede, aynı zamanda 20 yıllık bir Skal üyesi de olan Vecdi İbrahim Büyükyüksel’e, Başkan Orhun Atameriç tarafından kulübün bayrağı verildi…

Skal International Nedir?

Skal, dünya turizm liderlerinin küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı profesyonel bir kuruluştur. Bünyesinde, uluslar arası seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörleri toplaması bakımından da dünyada tektir. Turizmin üst düzey yöneticileri olan üyeleri yerel, ulusal ve uluslar arası platformlarda buluşurlar ve turizmin gündeminde bulunan belli başlı konuları tartışırlar.

İlk kulüp, İskandinavya’ya yapılan bir eğitim gezisi sonucunda Florimond Volekaert ve birkaç turizmci arkadaşı tarafından 1932 yılında Paris’te kurulmuştur. İki yıl sonra, 1934 yılında olay dostluk ve uluslar arası bazda gelişmiş, “Association Internationale des Skal Clubs” formasyonunda ve Paris Skal Kulübü Başkanı olan, “Father of Skal” olarak da bilinen Florimond Volekaert öncülüğünde Skal uluslar arası kimliğine kavuşmuştur.
Uluslar arası Skal bugün 87 ülkede, 500 kulüp ve 23.000 üyeye sahiptir. Skal aktiviteleri Club bazında yapılır. Tüm kulüpler ve Ulusal Komiteler İspanya / Torremolinos’da SKAL INTERNATIONAL şemsiyesi altında birleşmiştir ve Genel Sekreterya ile bu merkezden idare edilir.

Skal International, her yıl değişik bir ülkede yapılan Dünya kongresinde, genel kurul tarafından seçilen 7 kişilik bir yönetim kadrosu ile yönetilir. Bu kongreler, üyelere dünyada turizm sektöründe neler olup bittiği hakkında birinci ağızdan dinleme ve izleme fırsatı verir.

📆 27 Ekim 2009 Salı 21:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR