MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dikkat Çekenler, Manşet, Toplum » Sünnet Çocukları Gönüllerince Eğlendi

Sünnet Çocukları Gönüllerince EğlendiKartal Belediyesi’nin bu yıl başlattığı yıl boyu sünnet kampanyası, sünnet çocukları için düzenlenen şölenle unutulmaz bir geceye daha imza attı. Gün boyunca eğlenceli saatler geçiren çocuklar, akşam  da Yusuf Güney’in geceye özel konseri ve havai fişek gösterileriyle eğlendiler.

Sunuculuğunu Kartal’lı Tiyatrocu Sanatçı Mustafa Önder Keskin’in yaptığı şölende çocuklar için gündüz animasyon eğlenceleri ardından ise Karadenizli  türkücü Cengizhan Kavalcı sevilen yöresel türküleri seslendirdi. Sonrasında gençlerin sevdiği romantik şarkıcı Yusuf Güney Kartal Meydanı’nda sevenleriyle buluşarak sünnet çocukları ve Kartallılara en sevilen şarkılarını seslendirdi.

Sabahın erken saatlerinde alanı dolduran çocuklar meydanda kurulan sahnede Tiyatrocu Mustafa önder Keskin ile çeşitli animasyonlara ortak olup oyunlar oynadılar. Ateşbaz, İllüzyonist Erkan Obüs ve en genç Jonklör Kaan Obüs sünnet çocuklarını ve Kartallıları eğlendirerek hoş vakit geçirmelerini sağladılar.

Gün boyu süren eğlencenin ardından sahne alan Gökhan Güney, Bir Sevda Masalı adlı albümünde yer alan sevilen parçalarını seslendirdi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, böylesine anlamlı bir gecede, Kartal’da olmasından dolayı Yusuf Güney’e teşekkür ederek, sünnet olarak erkekliğe adım atan çocuklara ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir yaşam diledi.

Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz, ilçedeki sağlık kuruluşlarıyla işbirliği yaparak zengin-fakir ayırt etmeksizin Kartal’daki ailelerin çocuklarını, kendilerine en yakın anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yıl içinde istedikleri bir tarihte hiç bir ücret ödemeksizin hijyenik ve steril şartlarda sünnet etirdiklerini söyledi. Başkan Öz, Başkan, bugüne kadar kendilerine 1100 civarında başvuru yapıldığını ve bunlardan 1000 kadar çocuğun sünnetlerinin yapıldığını, yıl boyu sünnet kampanyasıyla ailelerin belirli bir dönemde değil, yıl boyunca istedikleri bir tarihte sünnet imkanına kavuşturulduklarını sözlerine ekledi. Başkan Öz, hedeflerinin yıl sonuna kadar 1200 civarında çocuğu sünnet ettirmek olduğunu söyledi.

📆 27 Ekim 2009 Salı 21:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR