MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Kartal’da, 59.Muhtarlar tolantısı yapıldı

Kartal’da, 59.Muhtarlar tolantısı yapıldıKartal Kent Konseyi Başkanı İbrahim Yazıcı, toplantıda Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Yazıcı, Kent Konseyi olarak Muhtarlar toplantını takip ettiklerini, bu toplantılardan edindikleri bilgilerin kendilerine yol gösterdiğini söyledi. Yazıcı, “  Kartal Kent Konseyi olarak muhtarlar toplantısına katılıyoruz.

Buradan edinilen bilgiler, çalışmalarımızda faydalı oluyor. Belediyenin ve mahallelerimizin sorunlarını öğrenme fırsatı buluyoruz. Olağan son genel kurulumuzu yaptık. Türkiye çapında bir Kent Konseyiyiz. Halkın istek ve taleplerini göz önünde bulundurarak çalışmalar yaptık. Satranç projesi, gerek Kartal’da gerekse Türkiye’de ciddi şekilde ilgi gördü. Kent Konseyi’ne özgür çalışma ortamları sağladığı için Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ediyoruz ”dedi.
Kartal Kent Konseyi Başkanı İbrahim Yazıcı’nın konuşmasının ardından söz alan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de Kent Konseyi’nin, bir siyasi partinin ideolojik zemini olmadığına vurgu yaptı. Başkan Altınok Öz, “Kent Konseyi, mikrofon bulamayan, Meclis kürsüsünde halkın dileklerini iletemeyen, mahalle sorunlarını dile getiremeyen kişi ve kurumların mikrofon kazanıp o kentin sorunlarını ortak paydada bazılarına iletmek üzere kurulmuş bir kurumdur.

Kent Konseyleri, kendilerini Belediyenin fonksiyonu gibi görmemeli. Kent Konseyi, bizim istediğimiz şekilde politik arenadan uzak, Kartal’ı karşılayan, Kartal’ı kucaklayan ve toplumsal proje üreten bir noktaya geldi. Önümüzdeki dönem Kent Konseyi’nin önemli bir görevi var. Kartal’da meslek kuruluşlarını bir araya getirip meslek kuruluşlarının önderleriyle Kartal’ın planlamasında sosyal, ekonomik ve siyasi olarak yer almalıdır ” diye konuştu.

59.muhtarlar toplantısı

“Kartal’da dönüşüm ve değişim kaçınılmazdır”
Kartal’da hayata geçen Deprem dönüşümüne de değinen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da dönüşümün şenlik içinde yapıldığını, Kartal’da dönüşüm ve değişimin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Başkan Altınok Öz, “Yıkımlar insanların kafasında hep soru işareti oluşturuyor. Jandarma,  polis ve halkın direncinden oluşan bir resim insan beynine kazınmış durumda. Ancak Kartal’da dönüşüm için yapılan yıkımlar şenlik içinde yapılıyor.

Bu da Kartal Belediyesi olarak ben ve ekibimin, yıkımları, 2009 yılından bu yana gelen bir süreç içinde iyi yönettiğimizin bir ifadesidir. Kartal’ın önü bu yönde açıktır. Kartal’da dönüşüm ve değişim kaçınılmazdır. Kartal’da dönüşümün her şekli gerçekleşti. Bir gün Kartal; depremden arınmış, yaşanabilir, halkı mutlu ve barışık bir kent olacak. Muhtarlarımız, Kartal için yaptığımız çalışmaları ve dönüşümleri halka anlatıyorlar. Bundan mutluluk duyuyorum ”dedi.
Toplantının sonunda Mahalle Muhtarları, Kartal’da yaptığı çalışmalardan ötürü Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ettiler.

Etiketler: ,
📆 05 Şubat 2014 Çarşamba 15:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR