MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Adnan Kahveciyi Sevenleri Unutmadı

Adnan Kahveciyi Sevenleri UnutmadıMerhum eski Maliye Bakanı Adnan Kahveci ölümünün 21. yılında Kartal Yakacık Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
Bundan tam 21 yıl önce şüpheli bir trafik kazasında, eşi kızı ile birlikte hayatını kaybeden eski Bakan Adnan Kahveci, Kartal’daki mezarı başında anıldı. Trabzon Köprübaşı Derneği ve Adnan Kahveci Vakfı’nın organize ettiği anmaya başta dernek yöneticileri olmak üzere Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Kadıköy Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, Adnan Kahveci’nin oğlu Mehmet Bozkurt Kahveci, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şahin Çakır, TÜMSİAD İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Balcı, Trabzon Federasyonu Başkanı Haydar Dulkadiroğlu ve çok sayıda seveni katıldı.

 

Anan Kahvecı-anma

200 YIL GEÇSE DE UNUTMAYACAĞIZ
Açılış konuşmasını yapan Adnan Kahveci Vakfı Başkanı Genel Başkanı Dr. Eyüp Kahveci “Bugün hala Anadolu’nun her tarafında insanlarımız Adnan Kahveci adını şükran ve minnet ile anıyorsa bunun tek açıklaması Adnan Kahveci’nin Türk milletinin vicdanının sesi olmasıdır. Bugün siyaset yapanlar için onun hayatı ders doludur. Siyasal ahlakın yüksek değerlerinin temsilcisi olan Kahveci tüm zamanlarının en unutulmayan siyaset ve devlet adamı olmuştur” şeklinde konuştu.
Köprübaşı Derneği Başkanı Osman Karamehmetoğlu ’da yaptığı konuşmada ”Kahveci’nin ölümünün üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen insanların buraya akın akın gelmesi, onun ne kadar dürüst, ne kadar düzgün bir insan olduğunun kanıtıdır. Kendisini 21 yıl değil, 200 yıl da geçse unutmayacağız” dedi.
Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ve Kadıköy Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar’da yaptıkları konuşmada Adnan Kahveci’nin dürüstlük ve temiz siyaset anlayışına vurgu yaptılar.
Törene programı nedeniyle katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu mesaj göndererek Kahveci’den övgüyle söz ettiler.
Merhum bakanın mezarı başında düzenlenen anma töreni, yapılan konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okunarak yapılan dualarla sona erdi.

HEYKELİ DİKİLDİ
Mezarı başındaki anma töreninden sonra Kartal Belediyesi tarafından Hürriyet Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi’ne yaptırılan Adnan Kahveci heykeli de törenle açıldı.
Açılış konuşmasını yapan Kartal belediye başkanı  Op. Dr. Altınok Öz, “Adnan Kahveci, aynı düşüncede olan olmayan herkesi kendi bünyesinde birleştirdi. Böyle temiz ve dürüst bir insanın Kartal’la bütünleşmesi ve Kartal’ın simgesi olabilmesi bizim övünç kaynağımız. Kahveci’nin bir nesil sonra unutulmamasını istiyoruz. Bunun içindir ki bu büstü buraya yaptırdık” şeklinde konuştu. Ahmet Balcı

Galeri
📆 05 Şubat 2014 Çarşamba 16:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR