MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Kartal’lılar Balık şenliğinde buluştu

Kartal’lılar Balık şenliğinde buluştuKARTALLI BALIK TUTKUNLARI “ I. AMATÖR OLTA BALIKÇILIĞI ŞENLİĞİ”NDE BULUŞTU

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Amatör Olta Balıkçılığı Şenliği, Kartal’da yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kartal Sahilde gerçekleştirilen şenliğe Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, kızı Zeynep Öz, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Fügen Mavi, Gülseren Böyüktaş, Turgut Mermertaş, Kartal CHP Gençlik Örgütü Başkanı Tolga Gökçe ve Yönetimi, Kartal Belediyesi birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
1. Amatör Olta Balıkçılığı Şenliği’nde Kartal Belediyesi tarafından 300 amatör balıkçıya olta ve balık kovası verildi. 300 kişinin yanı sıra kendi oltası ile gelen balıkçılar da 7.30 ile 13.00 arasında en çok balığı tutabilmek için yarıştı. Yarışma boyunca balıkçılara Kartal Belediyesi tarafından çay ikramı yapıldı. Yarışmayı yakından takip eden ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yarışmacılarla tek tek ilgilenerek şanş diledi. Başkan Öz, 1. Amatör Olta Balıkçılığı Şenliği’ne katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “ Düzenlediğimiz Olta Balıkçılığı Şenliği ile Kartallı vatandaşlarımızla bir araya gelerek sahilimizden birlikte balık tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu tür etkinliklerle, Kartallı hemşerilerimizin yoğun iş hayatından bir nebze sıyrılmasını ve sosyal hayatta kaynaşabilmeyi, ortaklaşabilmeyi sağlamaya çalışıyoruz” dedi.
Şenlik sırasında karada yaşanacak olumsuzluklarda müdahale etmek için bir ambulans, denizde ise DAKSAR ( Gönüllü Denizde arama ve kurtarma örgütü) hazır bulundu.

1.amator-balık senlıgı-kartal

 
1. Amatör Olta Balıkçılığı Şenliği kapsamında düzenlenen balık tutma yarışmasının sonunda Kartal Belediyesi tarafından katılımcılara 3 katagoride ödül verildi. Kilo bazında en çok balık tutanlar ve cm olarak en uzun balığı tutanlara ödül verilirken bir balıkçı da mansiyonla ödüllendirildi.
En uzun balık kategorisinde Dursun Başkan 36 cm ile birinci, Zeki Kabadayı 20 cm ile ikinci, Gökhan Çelik 16 cm ile 3. oldu. Dereceye giren yarışmacılar, ödüllerini Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Fügen Mavi’nin elinden aldı. En ağır balık ödülünü ise Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülseren Böyüktaş’ın elinden alan Süleyman İşal 185 gr ile birinci, Zafer Doğan 174 gr ile ikinci, Kemal Erkuş 18 gr ile üçüncü oldu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar da deniz atı tutan Selçuk Balcı’ya mansiyon ödülünü takdim etti. Balcı, tuttuğu deniz atını tekrar denize buraktı

Galeri
📆 18 Şubat 2014 Salı 11:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR