MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Etkinlikler, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Magazin, Toplum » “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı” Kartal’da Büyük İlgi Gördü

“Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı” Kartal’da Büyük İlgi GördüBrecht’in savaş döneminde yazdığı “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program kapsamında tiyatro severlerle buluştu.

Yücel Erten’in Türkçeye uyarladığı, Ümit Aydoğdu’nun yönetmenliğini yaptığı “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”nın başrollerinde ise Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Berk Yaygın, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ ve Neslihan Arslam yer aldı. Oyuncuların, performanslarıyla büyük beğeni topladığı “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”, Kartallı izleyicisinden tam not aldı.

Oyunda, Hitler’in iktidara yürüyüş öyküsü ile ünlü Chicago’lu gangster Al Capone’un öyküsü örtüştürülüyor. İktidar ve sermaye; günü birlik çıkarlar adına, yasaları çiğneyerek işbirliği yaptığında ülke siyasetinin, toplumsal düzenin onarılamaz ve geri dönülemez bir baskı rejimine dönüşebileceği gerçeği anlatılıyor.

📆 26 Şubat 2014 Çarşamba 09:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR