MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » Yılın en iyi üniversite yarışmasında genç aşçılar yarıştı

Yılın en iyi üniversite yarışmasında genç aşçılar yarıştı 

2 bin aşçının 52 kategoride yarıştığı festivalde “Yılın En İyi Üniversite Yarışması”nın şampiyonu, 3 altın madalya ile Kapadokya Meslek Yüksekokulu oldu.

 

 

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu ve Dünya Aşçılar Birliği’nin birlikte organize ettiği ve 35 ülkeden 400’ü yabancı olmak üzere toplam 2000 aşçının katıldığı 12. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.

 

 

Türkiye’nin En Prestijli Gastronomi Festivaline Rekor Katılım

 

 

Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmayı ve dünyanın önde gelen aşçıları ile Türk aşçılarını yakınlaştırmayı sağlamak amacıyla düzenlenen ve her yıl binlerce şefi ağırlayan festival Türkiye’nin en prestijli gastronomi yarışması olarak biliniyor. Festival aynı zamanda Türk gastronomi dünyasının dünya entegrasyonunu sağlayan en önemli organizasyonlardan biri.

 

 

Bu yıl başvuru ve katılım rekoru kırılan festivale üniversitelerin gastronomi ve aşçılık bölümleri de yoğun ilgi gösterdi. Ulusal yarışmalara katılmak için sadece öğrenci aşçılar kategorisine 178 okul başvuru yaptı. Her okuldan sınırlı sayıda öğrenci başvurusunun kabul edildiği yarışmalarda yaklaşık 3200 öğrenci başvurusu reddedilmek zorunda kalındı.

 

 

Kapadokya Meslek Yüksekokulu’na 3 Altın Madalya

 

 

Festivalin en çok rekabete sahne olan “Yılın En İyi Üniversite Yarışması”nda şampiyonluk kupası, 3 altın madalya ile Kapadokya Meslek Yüksekokulu Aşçılık programının oldu.

 

 

12. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde geçmiş dönemlerde de önemli başarılara imza atan Kapadokya Meslek Yüksekokulu, toplam sekiz kategoride yarışarak, sekiz dalda 3 altın, 5 bronz ve 6 meritmadalya kazandı.

 

 

Tecrübe ve Uygulamanın Birleştiği Örnek Okul: Kapadokya MYO

 

 

Uygulamaya dayalı mesleki eğitim anlayışının öncüsü Kapadokya Meslek Yüksekokulu mezunları sektörde sağlam bir yer edinmiş durumdalar.

 

 

Kurulduğu günden itibaren 8 yıldır yüzlerce genç aşçı yetiştiren Kapadokya Meslek Yüksekokulu, mezun olan öğrencilerine iş imkânı sağlıyor. Sektörün önde gelen firmalarında önemli pozisyonlarda iş bulan mezunlar okullarından ve mesleklerinden son derece memnunlar.

 

 

Program Başkanı Öğretim Görevlisi Remzi Güçlü, yarışmanın Türkiye’nin en prestijli yarışması olduğunu vurgularken yarışmada öğrencilere kutu halinde sürpriz mönülerin verildiğini ve tamamen öğrencilerin yaratıcılıklarının ve yeteneklerinin objektif olarak ölçüldüğünü ifade etti.

 

 

Turkmax Gurme’de Kapadokya’dan Bir Şef

 

 

Yarışma dolayısıyla gözlerin çevrildiği Kapadokya Meslek Yüksekokulu Aşçılık programı mezunlarından biri de kariyerine televizyonda devam ediyor.

 

 

Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanan “Mutfaktakiler” programında muhteşem tariflere imza atan ve halen yurtiçinde ve yurtdışında menü danışmanlığı yapan Melih İçigen burslu olarak girdiği Kapadokya Meslek Yüksekokulu Aşçılık programını birincilik ile tamamlamış.

 

📆 27 Şubat 2014 Perşembe 10:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR