MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Yavuz Selim, Altı Kat Oluyor
Yavuz Selim, Altı Kat Oluyor


Yavuz Selim’de her hafta bir kat atılıyor.

Kartal Yavuz Selim İlköğretim Okulu, altı kat oluyor. 1999 Körfez depreminde zarar gören eski okul, dere yatağında oluşu, kullanılan demir ve betonun kalitesi, korozyon gibi sebeplerle tamamen yıkılıp yeniden yapılıyor.

Kartal Yavuz Selim İlköğretim Okulu inşaatı, her hafta bir beton atarak yükseliyor.

Beşinci kata çıkan inşaat, altı kat olacak. 1 bodrum, 1 zemin katı ve 4 normal kat olarak planlanan Yavuz Selim 1200 metre kareye oturarak 7.200 metre karelik kapalı alana sahip olacak.

Okul Müdürü Yunus Özdemir, çalışmalardan oldukça memnun.

BS mimarlık tarafından yapılan inşaatın şantiye şefliğini Halil Gönen yapıyor.Gören’den edindiğimiz bilgiye göre: Deprem güvenceli olarak inşa edilen Yavuz Selim İlköğretim Okulu’nun, bodrum katı tamamen perde beton + çerçeve betonarme sistem ile yapılıyor. Her hafta bir katın betonunu atan BS inşaat okulu 2010 Martında bitirecek.

Bodrum dahil 6 kat olan okulun her katında 1 idare odası, 1 WC ve 10 derslik bulunuyor.  2 si yangın merdiveni olmak üzere 3 merdiven bulunan okulunun bodrum katında sığınak, spor salonu ve konferans salonu gibi birimler var. 32 dersliğin bulunduğu Kartal Yavuz selim İlköğretim Okulunda, kantin, fen laboratuarı, kütüphane, sosyal bilgiler, iş atölyesi, müzik ve resim sınıfı gibi birimlerde yer alacak.

Su, ısı ve ses yalıtımlı olarak inşa edilen okul inşaatında 25 kadar işçi çalışıyor. Kurulan dev vinç ile hareket kabiliyeti artan işçiler, okulu bir an önce öğrencilere teslim etmek istiyorlar. Çalışmaları izleyen Okul Müdürü Yunus Özdemir, okulun Mart ayında açılacağını ifade ederek Petrol İş Mahallesi önümüzdeki günlerde modern bir okula kavuşacak diyor.

Haber: M. Nazım Telli

Etiketler: , ,
📆 09 Kasım 2009 Pazartesi 15:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR