MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Senai Demirci: “İsrail ve destekçileri sınavı kaybetti”
Senai Demirci: “İsrail ve destekçileri sınavı kaybetti”


Bağcılar’da düzenlenen Yetimler Gecesi’nde konuşan Araştırmacı-Yazar Senai Demirci, İslam alemini Kudüs’ten ayıran gayrimeşru bir devlet olan İsrail’in ve yandaşlarının ateşten yana ebedi olarak nasibini alacağını belirterek, “Zalimlerin yeryüzündeki varlığı cehenneme olan imanımızı arttırıyor. Bu yüzden diyoruz ki, ‘zalimler için yaşasın cehennem” diye konuştu. Programın ilerleyen saatlerinde ilçedeki yetimleri temsilen sahneye alınan 11 yetim çocuğa bayramlıkları hediye edildi.

 
Yetimler Gecesi Programı’nda “Ramazan’da Çocuk Olmak” konulu bir konferans veren Senai Demirci, İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırılarına değinerek, “Burası sınav yeridir. İsrail ve destekçileri bu sınavı kaybettiler” dedi. Demirci, şöyle konuştu: “Zalimlerin yeryüzündeki varlığı cehenneme olan imanımızı arttırıyor. Zalimler için yaşasın cehennem diyoruz. Cehenneme, ebedi ateşe ve sonsuz gazaba ‘ben müşteriyim’ diyenler varmış. Bunlar masumları öldürerek yaşıyorlar.

 

Burası sınav yeridir. Onlar bu sınavı kaybettiler. İnşallah biz sabrımızla tevekkülümüzle kazananlardan olacağız.”
Bu büyük zulmün durması için Müslümanların Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) yolunda yürümesi gerektiğini ifade eden Demirci, davetlilere şu uyarılarda bulundu: “İsrafı, yalanı ve gıybeti bir tarafa bırakacağız. Diyeceğiz ki, ‘Rabbim, Nemrutlara karşı bize kurtuluş ver, Ey Alemlerin Rabbi biz kulların elçin Hazreti Muhammed’in (s.a.v) davasının destekçileriyiz. Sen Ebu Cehillere, Ebu Leheblere karşı bize galibiyet ver”

 
ABD VE AB ÜLKELERİ GAZZELİ ÇOCUKLARI UMURSAMIYOR
Gazze’de öldürülen bebeklerin ve Ortadoğulu insanların ABD ve AB ülkelerince umursanmadığının altını çizen Demirci, böylesi acı vakitlerde kimin kiminle yürüdüğünün ortaya çıktığını kaydetti. Sahte yüzlünün, samimi olmayanın ortaya çıktığını anlatan Demirci, dünyanın ikiyüzlü olduğunun anlaşıldığını belirtti.

 

Demirci sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu dünya siyasetine yön veren ABD’nin, AB’nin yüzünde sadece makyaj olduğunu gördük. Gazzeli kardeşlerimiz o makyajı gösterdi. Bu zalimlere asla meyledilmemesi için ‘Rabbim senin yönündeyiz, bedel ödemeye hazırız’ demeliyiz.”

 
ASLA ÜMİDİNİZİ KESMEYİN
Kur’an’da, insanlara, günaha bulaştıklarında bile ümitsizliğe kapılmamasının emredildiğini anlatan Demirci, Ramazan ayının bunun için geldiğini söyledi. Ümitlerini kaybeden insanların çabucak harcanacağını ve kendilerini ateşe attıklarını kaydeden Demirci, sözlerini şöyle tamamladı: “Allah bize, ‘Sizi yetim öksüz bırakmam. Günaha girseniz, ayıplar içinde kalsanız da ben sizden ümit kesmiyorum.

 

Hatalarınızı ayıplarınızı en iyi ben bildiğim halde sizi gözden çıkarmıyorum. İsyanlarınızı ve kötülüklerinizi çok iyi bildiğim halde sizden vazgeçmiyorum. Halen size ‘kullarım’ derim’ diyor.”

 
YETİMLERE BAYRAMLIK KIYAFET
Programın ilerleyen saatlerinde ilçedeki yetimleri temsilen sahneye alınan 11 çocuğa hediyeleri Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ve İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ile Senai Demirci tarafından verildi.

 

Burada bir konuşma yapan Başkan Çağırıcı, yetimlerine ve öksüzlerine sahip çıkan bir neslin torunları olduklarını belirterek, her yıl Ramazan ayının son haftasında Yetimler Gecesi düzenlediklerini ifade etti. Çağırıcı, “Bağcılarlı yetimleri giyindiriyoruz. Yine geçtiğimiz yıl Arnavutluk’ta da iki bin yetimi giyindirdik. Hayırseverlerin de katkısıyla Tanzanya’ya bir yetim hane inşa edeceğiz. Çünkü yetimler gülerse dünya güler” dedi.

📆 24 Temmuz 2014 Perşembe 11:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR