- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Cumhuriyet Bayramı Korteji çifte kutlamaya sahne olacak

İstanbullu motosiklet kullanıcıları bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji ile birlikte Organ ve Doku Nakil Koordinasyon ekiplerinin de yardımıyla büyük bir adım atarak Organ Bağışçısı olacak.

Milli bayramların coşkulu ve sevilen korteji 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında,  Suadiye Otel’in önünde saat 11:00’de toplanan motosiklet kulüplerince gerçekleştirilecek. Bu yıl önemli bir adım atarak Organ ve Doku bağışçısı olacak Türkiye Motosiklet Platformu üyesi Motosiklet Kulüpleri ve diğer dost kulüplerin üyeleri önemli bir farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Ülkemiz için önemli her konuda TMP ve üye Kulüpler harekete geçip öncülük yaparak farkındalık yaratmayı bir görev edinmeye devam ediyor. Ülkemizin sağlık alanında önemli konularından olan Organ ve Doku Bağışı konusunda halkımız yeterince bilgi sahibi değil, motosiklet tutkunları konuya ilgi çekmek ve öncülük etmek adına toplu bağış kampanyası düzenliyor. Her yıl binlerce motosiklet severin katılımıyla gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kortejine katılmaya gelen motosiklet tutkunları diledikleri taktirde kurulacak olan Organ ve Doku Nakil Koordinasyon Ekibinin standından bilgi alıp bağışçı olabilecek.
Türkiye Motosiklet Platformu ve üyesi Motosiklet Kulüpleri her adımda ülkemizdeki motosiklet kullanıcısı imajını güncellemeye devam ediyor. Sık sık trafikte motosikletlerin fark edilmesi için farkındalık kampanyaları düzenleyen ve bu konuda motosiklet kullanıcılarının eğitimine hassasiyet gösteren TMP ve üyesi Motosiklet Kulüpleri bu kez halkımızın dikkatini başka bir önemli konuya çekmeyi hedefliyor.

Her yıl olduğu gibi Bağdat Caddesinden yola çıkacak olan kortej sürüşünün Edirnekapı Şehitliğinde son bulacağı, orada gerçekleştirilecek  törenle; Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Anma konuşmasının ardından sona ermesi planlanıyor.

Öğlen saatlerinde çocuklarıyla Bağdat Caddesinde Bayram keyfi süren vatandaşlarımız korteje her yıl olduğu gibi bu yılda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kortejine sevgi seli ve coşkuyla karşılık vereceğini biliyoruz.