- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Pendik Belediyesinden uyarı: Dolandırıcılara dikkat!

Pendik Belediyesinin ve yöneticilerinin adını kullanarak işadamlarından telefonla “bağış” talep eden dolandırıcılar konusunda vatandaşlar uyarıldı. Pendik Belediyesinden yapılan açıklamada,  kendisini belediye yetkilisi olarak tanıtarak maddi taleplerde bulunan  kişilere karşı vatandaşların dikkatli olması istendi. 

 

 

Gelen ihbarlar üzerine ortaya çıkan  dolandırıcılık olayında kendisini Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak  tanıtan kişilerin işadamlarını arayarak banka hesap numarasına para yatırılmasını istediği ortaya çıktı.  Olay, Pendik Belediyesi yöneticileri tarafından Emniyet güçlerine intikal ettirildi. Konuyla ilgili Pendik Belediyesinden yapılan açıklamada, vatandaşlar bu tür taleplere karşı dikkatli  ve hassas olmaları konusunda uyarılarak “Belediyemiz ve yöneticilerimiz tarafından düzenlenen herhangi bir bağış organizasyonu bulunmamaktadır” denildi.

 

 

Pendik Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

 

“Belediyemizin ve kurum yöneticilerimizin (Başkan yardımcısı, Müdür, Şef  vs) adını kullanarak başta Suriyeden gelen mülteciler, mağdur vatandaş ,kurs ,dernek vb. adına yardımda bulunulması yönünde telefonla bağış istendiği veya iş takibi karşılığı maddi taleplerde bulunulduğu yönünde ihbarlar alınılmış ve şüpheliler hakkında yasal süreç başlatılmıştır. Belediyemiz yönetici ve çalışanlarının adını kullanarak  yapılan bu gibi aramaların kesinlikle dikkate alınmaması ve ilgili Emniyet ve Adli birimlere suç duyurusunda bulunulması hususu önemle duyurulur”