- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal Belediyesi, önce kendi kapının önünü temizle!

Kartal Belediyesi başka şehirlere veya ülkelere yatırım yapmaktan vazgeçerek önce kapısının önünü temizlemeli.

Şimdi düşünüyorum da, kalkmış Nevşehir’e otel yapıyor, yetmiyor Kıbrıs gibi bir devlete heykel yapıyor. Balkanlar’a, kardeş şehirlere yatırım yapıyor ama kendi belediye binasının etrafında cadde ve sokaklarda yaşanan sorunlara çözüm üretemiyor.

Geçen yılı hatırlayalım, Kartal Belediye yönetimi 2013 yılı Aralık ayında belediye binasını tamamlayamadan taşınmaya başlandı. Ekipler gece gündüz çalışıp asfalt çalışması yaptılar ve akabinde belediye hizmetlerine yeni binada başlandı. Eksikleriyle beraber faaliyet yeni binada başlamış oldu. Sokaklar renkli asfalt yapıldı güya sıfır kaldırım modeli uygulanacaktı.

Belediye yönetimi dediki; hele bir taşınalım diğer işleri sonra yaparız. Yeni yapılan sıfır kaldırım modeli ile özellikle sokaklarda kaldırım olmadığı için araçlar için gelişi güzelpark edilmeye başlandı. Bu işe geçici çözüm olarak yol kenarlarına dubalar konularak dubaların başına da zabıtlar yerleştirildi.

Ogün bugündür geçici çözüm olarak uygulanan bu model, bugün 21 Aralık 2014 olmuş hala dubalar arasına her sabah şerit çekiliyor, başlarında da zabıtalar bekliyor.

Zabıtalar niye bekliyor, gelen araçlar dubaları kaldırıp park etmesin diye. Düşünebiliyormusunuz belediye etrafında dubaların başında akşama kadar bekleyen zabıtalar mevcut, görevleri nedir?

Araçlar park etmesin diye.

Ya köklü bir çözüm düşünsenize bu işe. Araç sahipleride araçlarını nereye park edecekleri konusunda sokak aralarında garip garip dönüp duruyorlar. Buldukları her boşluğa araç park ediyorlar, iş yerlerinin önüne, site girişlerine her yere araç park edilmektedir.

Kartal Belediye binasının etrafı, sokak araları tam bir keşmekeş içinde, belediyede işi olan vatandaşlar araçlarını nereye park edecekleri konusunda muzdarip durumdalar.

Şimdi şöyle düşünelim, Kartal Belediyesi kapısının önündeki sorunu çözmeden başka yerlere hizmet götürmesinin nasıl bir açıklaması olabilir ki?

Yukarı Mahalle Muhtarı Ünal Özuğurlu bu durumdan bugünlerde dert yanıyor. Ne şiş yansın ne kebap mantığıyla Kartal Belediyesini bu konuda göreve davet ederken, İBB’ye de gönderme yapıyor.

Ünal Muhtar mahallede yaşanan bu sorundan bahsederken, esnafların kendisini bu konuda çok sıkıştırdığını dile getiriyor. Yani muhtar, işyerinin önüne park edilen araçlardan dolayı mağduriyet yaşayan esnafların sıkıntısını belediye yetkililerine ilettiğini fakat yetkililerden çözüm yerine “ Çevre düzenlemesi henüz tamamlanamadı” cevabını alıyor. Bir senedir çevre düzenlemesi için bir çalışma yapılamamış mış.

Şimdi bende Ünal Muhtara bir öneride bulunuyorum, Yukarı Mahalle esnaflarını ve semt sakinlerini belediyenin önünde toplayarak Belediye yetkililerinin bu konuya bir an önce çözüm bulunması istenmelidir.

Haydi Muhtar en kısa zaman içinde yukarı mahalle sakinlerini belediyenin önüne davet et bak bakalım nasıl bir sonuç alacaksınız.

Evet Kartal Belediye yönetimine bende bu konuda acil bir çözüm bulmaları konusunda çağrıda bulunuyorum.

Kartal halkının sesine kulak veriniz, belediyenin etrafında yaşanan sorunları ivedilikle çözüme kavuşturun. Kartal halkına faydası olduğuna hala inanmadığım yaptığınız alakasız yatırımlardan ziyade Kartal halkının canını yakan sorunlara kafa yorunuz lütfen. Önce kendi kapınızın önünü temizleyiniz. Kartal Belediyesinin etrafını bu garabet görüntüden kurtarınız.