- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Pendik’e 12 yeni karla mücadele aracı

Başkan Şahin: “Erzurum’daki gibi karla mücadele edebiliriz” 

 

Karla mücadele için  hazırlıklarını tamamlayan  Pendik Belediyesi,  5  kar küreme ve tuzlama  aracı, 5 iş makinesi, 1 tır ve 1 vinçi daha belediyenin filosuna dahil etti.  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Erzurum’daki yoğun kar yağışı ile mücadele edecek ekipmana sahip olduklarını belirtti.

 

Pendik Belediyesinin karla mücadele için yeni alımı yapılan 5 kar küreme ve tuzlama aracı Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in katıldığı törenle hizmete girdi. Yeni alınan 5 kar küreme aracının yanı sıra 5 iş makinesi, 1 tır ve 1 adet vinç de belediyenin filosuna dâhil edildi. Toplam 12 aracın yaklaşık değeri 4 milyon TL. Yeni kar küreme araçları sadece karla mücadelede kullanılmayacak. Tuz ünitesi ve küreme aparatları çıkarıldığında araçlar, damperli kamyon olarak hafriyat işlerinde de kullanılabilecek. Çok fonksiyonlu araçlar, böylelikle karla mücadele haricinde de kullanılabilecek.

 

Araç filomuz 50’yi aştı

 

 

Afet Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen törene Başkan Şahin ile birlikte belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye personelleri, karla mücadelede çalışan elemanlar ve yerel basın mensupları katıldı. Kışa hazırlıkları noktasında kamuoyunu da bilgilendirmek amacıyla böyle bir program düzenlediklerini ifade eden Belediye Başkanı Kenan Şahin, yapılan fizibilite çalışmaları sonrası kiralık araçlar yerine kendi araçlarını kullanmaya karar verdiklerini dile getirdi. Başkan Şahin, yeni alınan araçlarla birlikte filolarının 50’yi aşkın araca ulaştığını belirterek; Erzurum’daki yoğun kar yağışı ile mücadele edecek ekipmana sahip olduklarını dile getirdi.