- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Hayat, sadece sınav değildir!

Ahmet Şimşek Koleji’nde YGS ve LYS ile ilgili seminerler sürüyor.

 

Yakındoğu Üniversitesi Öğretim üyesi, NTV “Doğru Tercih” programı yapımcısı ve sunucusu, Vatan Gazetesi Eğitim Direktörü Sadık Gültekin, Ahmet Şimşek Koleji 12. Sınıf öğrencilerine Motivasyon amaçlı seminer verdi. Seminerde, Yakındoğu Üniversitesi’nin tanıtımı da yapıldı.

 

 

YGS ve LYS hazırlığında olan Ahmet Şimşek Koleji öğrencileriyle stüdyo salonda bir araya gelen Sadık Gültekin, seminer sırasında öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

 

 

Seminerin ardından, Sadık Gültekin’i kutlayarak çiçek veren Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin yaptığı konuşmada, “İyi ki geldiniz ve insanın umudunda düşme olduğunda, ne kadar çabuk toparlanılması gerektiğini gösterdiniz. Sevgili öğrenciler, elinizden kaçacak ve kurtulacak hiçbir şey yok. Sadece inanca ihtiyacınız var.”dedi.

 

 

“Meslekte kutsallık önemlidir.”

 

Ahmet Şimşek Koleji öğrencilerinin, semineri ses çıkarmadan ilgiyle dinlediklerini vurgulayan Sadık Gültekin ise şunları söyledi; “Burada, aile terbiyesi ve okulun verdiği disiplin açıkça belli oldu. Güzel yetişmişler, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Hayat sadece sınav değildir, üniversite de, sadece meslek kazandıran bir yer değildir. Üniversite, insana çok şey kazandırabilen açık bir büfedir. O büfeden olabildiğince çok şey almak lazımdır. Bilgilerin sürekli yenilendiği, çok çalışılması gereken bir dönemdeyiz. Üniversite bize o disiplini veriyor, bilgileri çoğaltmak yine bize kalıyor. Çocuklarımız; ‘Öyle bir üniversite seçelim ki, artık önümüzde hiç bir engel kalmasın.’diye düşünüyorlar. Böyle bir üniversite, bölüm yok. Ahlaklı ve onurlu olduktan sonra her meslek kutsaldır. Meslekte kutsallık önemlidir. O da kişinin kendisine, ruhuna ve akıtacağı tere bağlıdır. Ben gelecekten ümitliyim, dünyadaki pek çok ülkeden daha fazla genç nüfusa sahibiz. Bizim için en büyük kaynak budur ve bunun iyi işlenmesi gerekir. Bu nedenle eğitimcilere çok büyük işler düşüyor.”