- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Akman, Kartal ziyaretlerine FEV ve HEM ile devam etti

Ak Parti Kartal İlçe Başkanı M. Mehdi Akman ve ekibi Kartal’da, sivil toplum kuruluşları, çeşitli kamu kurum kuruluşlarının temsilcilerine ziyaretler yapıyorlar.
Geçtiğimiz günlerde Kartal mahalle muhtarlarını ziyaret eden Akman, STK temsilcilerinide ziyaret etmeye devam ediyor. Ak Parti Kartal İlçe Başkanı M. Mehdi Akman ve beraberinde Sosyal İşler Biriminden Hülya Beyazıt Göbeloğlu, Mürsel Yılmaz ve Oktay Köse, önce Kartal sahilde faaliyet gösteren FEV Fiziksel Engelliler Vakfını, sonrada Kartal Halk Eğitim Merkezini ziyaret ettiler.


FEV hakkında Küçük’ten bilgi aldılar
FEV Fiziksel Engelliler Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Resul Küçük, vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Küçük FEV’in 1995yılında kurulduğunu ve Fiziksel engelli vatandaşlara çok önemli destekler sağlandığını belirtti. Engelliler için sportif faaliyetlerin yanısıra sosyal destekler sağlandığını, engelli istihdamı konusunda özellikle aktif çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.

Kartal Halk Eğitim Merkezi ziyaret edildi
Özdemir, kurslarımız yeterince bilinmiyor. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Resul Özdemir, ziyarete gelen Ak Parti heyetine çalışmaları hakkında bilgi verirken, halk tarafından kursların yeterince bilinmediğini belirtti. Ak Parti İlçe Başkanı M. Mehdi Akman, Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kursların daha fazla duyurulması konusunda teşkilat olarak daha aktif çalışmalar yürütülmesi gerektiğini belirtti.