- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Irkçılık ve İslamofobi’ye Karşı Birlik

Türk ve Alman belediye başkanları ırkçılık ve islamofobiye karşı bir araya geliyor.

 
08.02.2015 Pazar günü saat 11:00’da Maltepe Cevahir Otel’de düzenlenecek toplantıda ırkçılık ve islamofobi hakkında önemli açıklamalar yapılacak.

 
Fransa’nın başkenti Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya 7 Ocak’ta yapılan ve 12 kişinin öldüğü saldırı sonrasında Avrupa’da yükselen İslamofobi ve ırkçılık hareketlerine karşı Türk ve Alman Belediye Başkanları, İstanbul Maltepe’de bir araya gelecek.

 
Maltepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan toplantıya, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç başta olmak üzere Münih Anakent eski Belediye Başkanı ve T.C. Maltepe Belediyesi Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Danışmanı Christian Ude, Erlangen Belediye Başkanı Dr. Susanne Lender, Hamburg Altona Meclis Üyesi Liane Melzer, Alman Yeşiller Partisi eski Milletvekili Dr. Memet Kılıç, Münih Anakent Belediyesi eski Meclis Üyesi ve Sosyal Demokrat Parti eski Fraksiyon Temsilcisi Edith von Welser Ude ve Erlangen-Beşiktaş Kardeş Şehir Derneği Başkanı Michael Greibel ile CHP’li Belediye Başkanları katılacak. İslamofobik ve ırkçılığa karşı, toplumsal bir duyarlılık oluşturmayı amaçlayan buluşmada, belediye başkanları tarafından hazırlanan ortak metin kamuoyuna açıklanacak