- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Bayındır, Vatana, Millete ve İslam Alemine Hizmetkar Olmak, Şiarımızdır

Ak Parti 25. Dönem İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Harun Bayındır, Vatana, Millete ve İslam Alemine Hizmetkar Olmak, Şiarımızdır ilkesiyle çıktığı siyaset yolunda, önemsediği hususların başında; İktisadi kalkınmada bölgesel ihtisaslaşma, Hemşehrilerimizin dertleriyle dertlenme, Hukukun üstünlüğüne inanmanın geldiğini ifade etti.

Bayındır, “Vatanını ve halkını korumak için görev yapan askere polise sebep yokken kurşun atan ve çocuk ve kadınları hunharca kurban edenlere karşı adil olanın yanında olmak. İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlere göcü önlemenin ve Anadoluya hayat suyu olacak projenin sunumunu ve takibini yapmak istiyoruz Allahın izniyle bu bağlamda projenlendirdiğimiz bölgesel İHTİSASLAŞMA Anadolu’nun ekonomik bağımsızlığına ve Milli gelirinin tabana dağılmasına Anadolu’nun tekrar ayağa kalkmasına vesile oluruz. İnşaallah..

Bu anlayışla İstanbul’da bulunan hemşerilerimin hep yanında olmayı hizmet etmeyi Vatan’a hizmet etmekle aynı olduğunu düşünüyorum, çünkü bu milletin en iyisine layık olduğuna inanıyorum. Milletin dertleriyle dertlenmek Anadolu halkına hizmetkar olmak bizim ana gayemizdir. Bizim kendimizi tanımladığımız sloganımız (Vatan, Millet ve İslama hizmetkar olmak) Hukuk anlayışımızla yaradanın insanlığa, yaratılırken, kullarına rahat yaşam sürmeleri için ve genlerinde varolan içgüdüsel, hak’ amelde İYİ olan karşılığını bulmamışsa verimsizliğe, Amelde HAK kötü ise adil, bir ceza ile karşılık bulmamışsa suç artışına sebep olur” dedi.

HARUN BAYINDIR KİMDİR?

10 Ekim 1965 tarihinde Erzurum Uzundere İlçesinde doğdu. Erzurum eşrafından Hacı Şevki Bayındır’ın oğlu. İlk ve ortaokul eğitiminin ardından lise öğrenimini Erzurum İmam hatip lisesinde tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi iktisat fakültesi kamu yönetiminden mezun olarak eğitimini tamamladı

Erzurum Refah Partisi Yakutiye Belde teşkilatında eğitim birim başkanlığı ve merkez ilçe teşkilatı gençlik kolları, mahalli idareler birim başkanlığı yaptı Fazilet Partisi Merkez İlçe Yönetim kurulu üyeliği, mahalli idareler birim başkanlığında bulundu.

Ak Parti İstanbul Çekmeköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği. Sivil Toplum Kuruluşları Üyelikleri, İstanbul Çekmeköy Erzurumlular Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Ümraniye, Uzundere Dikyar Köyü Derneği Denetleme Kurulu Üyeliği. Erzurum Mahrukatçılar Kooperatif Denetleme Kurulu Başkanlığı, İstanbul da ikamet etmekte olup evli ve 5 çocuk babasıdır.