- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Ak Parti İstanbul milletvekili adaylarının isim listesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, milletvekili aday listesini YSK teslim etti.

İSTANBUL 1
1. İdris Güllüce Yüksek Mühendis
2. Mihrimah Belma Satır Yüksek Avukat
3. Erol Kaya Yüksek Serbest/Özel
4. Ahmet Berat Çonkar Yüksek Yönetici – Özel Sektör
5. Osman Can Yüksek Öğretim Üyesi
6. Berat Albayrak Yüksek Öğretim Üyesi
7. İsmet Uçma Yüksek Gazeteci / Yazar
8. Metin Külünk Yüksek Mühendis
9. Ravza Kavakcı Kan Yüksek Öğretim Görevlisi
10. Erkan Kandemir Yüksek Mühendis
11. Alev Dedegil Yüksek Yönetici – Özel Sektör
12. Mehmet Ali Pulcu Yüksek Diş Hekimi
13. Hasan Sert Yüksek Mühendis
14. Hüseyin Yayman Yüksek Gazeteci / Yazar
15. Osman Boyraz Yüksek Mühendis
16. Faik Işık Yüksek Avukat
17. Hulusi Şentürk Yüksek Mühendis
18. Şeyma Döğücü Yüksek Avukat
19. Bilal Topçu Yüksek Muhasebeci
20. Rabia İlhan Yüksek Avukat
21. Fatma Varank Yüksek Mimar
22. Adem Sefer Yüksek Mühendis
23. Hurşit Yıldırım Yüksek Avukat
24. Fahri Yasin Şener Yüksek İktisatçı
25. Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu Yüksek Avukat
26. Ayşe Kartal Yüksek Muhasebeci
27. Mustafa Demiral Yüksek Avukat
28. Mustafa Özmen Yüksek Yönetici – Özel Sektör
29. Esma Ersin Yüksek Serbest/Özel
30. Alim Erdemir Yüksek Yönetici – Kamu
31. Coşkun Koç Yüksek Eczacı

İstanbul 2
1. Volkan Bozkır Yüksek Diplomat
2. Ayşe Nur Bahçekapılı Yüksek Avukat
3. Ekrem Erdem Yüksek Serbest/Özel
4. Aziz Babuşcu Yüksek Mali Müşavir
5. Durmuş Ali Sarıkaya Yüksek Müşavir
6. Ethem Tolga Yüksek Öğretim Üyesi
7. Şirin Ünal Yüksek Ordu Mensubu
8. Fatma Benli Yüksek Avukat
9. Hüseyin Bürge Yüksek Öğretmen
10. Sevim Savaşer Yüksek Öğretim Üyesi
11. Haydar Ali Yıldız Yüksek Avukat
12. Markar Eseyan Yüksek Gazeteci / Yazar
13. Oktay Saral Yüksek Mühendis
14. Ahmet Haldun Ertürk Yüksek Doktor
15. Ahmet Baha Öğütken Yüksek Mali Müşavir
16. Ahmet Hamdi Çamlı Yüksek Gazeteci / Yazar
17. Hüseyin Hüsnü Kılıç Yüksek Gazeteci / Yazar
18. İbrahim Solmaz Yüksek Yönetici – Özel Sektör
19. Bedri Baş Orta Serbest/Özel
20. İsmail Ergüneş Yüksek Avukat
21. Mehmet Er Yüksek Serbest/Özel
22. Perihan Toğay Yüksek Serbest/Özel
23. Muharrem Baltacı Yüksek Serbest/Özel
24. Reşide Yüksel Yüksek Doktor
25. Mahmut Doğan Yüksek Öğretim Üyesi
26. Süleyman Enes Kılıç Yüksek Mühendis
İstanbul 3
1. Mustafa Şentop Yüksek Öğretim Üyesi
2. Özlem Zengin Yüksek Avukat
3. Feyzullah Kıyıklık Yüksek Avukat
4. Mehmet Muş Yüksek Ekonomist
5. Mehmet Doğan Kubat Yüksek Avukat
6. Tülay Kaynarca Yüksek Gazeteci / Yazar
7. Abdurrahim Boynukalın Yüksek Öğretim Görevlisi
8. Harun Karaca Orta Muhasebeci
9. Uğur Işılak Orta Sanatçı
10. Mustafa Yeneroğlu Yüksek Avukat
11. Mustafa Afşın Yazıcıoğlu Yüksek Mühendis
12. Mehmet Metiner Yüksek Gazeteci / Yazar
13. Halis Dalkılıç Yüksek İktisatçı
14. Mahmut Övür Yüksek Gazeteci / Yazar
15. Yıldız Seferinoğlu Yüksek Avukat
16. Fatma Betül Sayan Kaya Yüksek Mühendis
17. Tülin Mazlumoğlu Kestane Yüksek Diş Hekimi
18. Mehmet Baykan Yüksek Avukat
19. Resul Kurt Yüksek Öğretim Görevlisi
20. Betül Birer Orta Serbest/Özel
21. Abdullah Başcı Yüksek Yönetici – Özel Sektör
22. Zeynep İşcen Çeviker Yüksek Sağlık Görevlisi
23. Celal Babayiğit Yüksek Avukat
24. Hakan Bahadır Yüksek Öğretim Üyesi
25. Hatice Kübra Öztürk Yüksek Gazeteci / Yazar
26. Yeşil Aytulum Turut Orta Serbest/Özel
27. Yasin Zülbaharoğlu Yüksek Serbest/Özel
28. Abdullah Sadıksoy Yüksek Yönetici – Özel Sektör
29. Arif Kalmaz Orta Yönetici – Özel Sektör
30. Fatma Nur Yavuz Yüksek Serbest/Özel
31. Fevzi Durmuş Yüksek Yönetici – Özel Sektör