- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

”Yazar Sait Gürsoy; “Okulunuza güvenebilirsiniz.”

ÖSYM’nin yaptığı puanlama, yerleştirme ve sınav hatalarını bulan adam.” diye bilinen Bilgi Üniversitesi Eğitim Danışmanı, Eğitim [1]ci ve Yazar Sait Gürsoy, Ahmet Şimşek Koleji’nde seminer verdi.

 

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi Başkanı Psikolog, Rehber Öğretmen Fatma Demirkaya, “Sınava giren öğrencilerimizde YGS ile ilgili kaygılar var. Bu semineri moral desteği olsun, yılmasınlar, motive olsunlar, sınav kaygıları giderilsin, LYS ile ilgili taktik ve davranışsal gelişim kazansınlar diye düzenledik.”dedi.

 

Okulunuz ilkeli, ciddi, güvenilir ve iddialı bir eğitim veriyor.”

 

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencilerine üniversite öncesinde, üniversite sırasında ve üniversite sonrasında neler yapılması gerektiğini anlatan Sait Gürsoy ise,“Artık bu sınav sisteminde önümüzde kara bir nokta olacak, güneş görülmeyecek. Sezon sonunda bazı okullarda güneş doğacak, bazılarında ise güneş bulutların arkasında kalacak. Ama siz okulunuza güvenebilirsiniz, çok güzel bir üniversite programı hazırlamışlar.

 

Gördüğüm kadarıyla okulunuz ilkeli, ciddi, güvenilir ve iddialı bir eğitim veriyor. Ama yine de üniversite tercihi yapacak olan öğrenciler çok dikkatli olmalıdır. Gençlerin doğru tercih yapması için sadece birden otuza kadar, büyükten küçüğe doğru sıralama yapmak yetmiyor.

 

Tercih edilen üniversitenin akademik kadrosuna, burs durumuna, yurtdışı Erasmus eğitimine, çift ana dal, yüksek lisans, iş dünyasıyla ilişki, staj gibi olgularına da dikkat etmek gerekiyor. Çünkü, üniversitelerin öğrenci seçtiği dönem kalmadı. Artık 200 üniversite var ve öğrenciler üniversiteleri seçecekler. Bu nedenle geniş araştırma yapmak gerekiyor.’’dedi.