- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Ben Altınok Öz’ü alkışlıyorum

CHP’lilerin Kartal Meydanı’nda düzenlenen “Milletçe Alkışlıyoruz” mitingine neyi ne maksatla alkışladığına çok bakmıyorum ama, bugün CHP Genel Merkezinin Kartal’a verdiği öneme baktığımda Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ü alkışlamak gerekir diye düşünüyorum.

CHP’nin 07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçim çalışmaları için etkili bir start vermesi noktasında startı Kartal meydanından vermesi dikkat çekicidir ve önemlidir.

Yıllardır CHP yönetiminde olan İzmir, Eskişehir, veya İstanbul’da Beşiktaş, Bakırköy gibi bir çok il ve ilçeler varken, Kartal’ın tercih edilmesi Kartal Belediye Başkanının başarısıdır.

Ha bu başarı Kartal’da belediyecilik anlamında kesinlikle değildir, onu belirteyim. Yani, belediyecilik adına her hangi bir başarı olduğu düşünülmesin. Ben sadece CHP’nin seçim startını Kartal’dan başlatılmasında Belediye Başkanı Öz’ün etkisinin fazla olduğundan dolayı alkışlıyorum, diyorum. Yoksa 2009 yılından bu zamana kadar Kartal’da belediyecilik adına öyle başarıdan falan kimse bahsetmesin, öyle bir şey yok.

Zaten Başkan kendiside Belediye Başkanlığının ikinci döneminde belediyede zaman geçirmeyeceğini söylüyor, yani genel siyasete çalışmaktadır ki sonuç ortada. Kartal’da belediyecilik hizmetleri çokta önemli değil. Kartal halkının oylarıyla Belediye Başkanı seçildi tamam, lakin bir dönem yetti. Kendi ifadesi ve uygulaması bu yöndedir ki; 2014 Mart ayından 2019’a kadar Başkan Yardımcıları Belediyeyi yönetecek, Başkanın başka işleri var onlarla ilgilenecek. Bu ifadesini 10 Nisan 2015 Cuma gün yapılan Mecllis toplantısında da dile getirdi.

Kartal halkına duyurulur.

Gelelim alkışı neden hakettiğine;

11 Nisan’da yapılan Kartal mitinginin akabinde ertesi gün yani 12 Nisan 2015 Pazar günü Kartal Belediye yeni Hizmet binasının resmi açılışını Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yaptırması, iki kardeş belediyeye Erzincan Altınbaşak ve Çağlayan Belediyelerine araç teslimi araç tahsisi töreni gibi fırsatı değerlendirme girişimlerinden dolayı bence alkışı haketmiştir Belediye Başkanı.

CHP Genel Merkez nezdinde Kartal’ın pilot nokta olmasını sağlamış olmasından dolayı başarı sayılır. Kartal’da belediyecilik adına hizmet gösteremeyen bir belediyenin başka alanlarda göz doldurmasından dolayı Kartal’ın pilot olması düşündürücüdür.

Ben alkışlıyorum kendisini…

Çok akıllıca hamlelerdir, kim ne derse desin.