- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Spor Aşkı Bine Yakın Kadını Boğaz’ın Ortasında Buluşturdu

Spor Aşkı Bine Yakın Kadını Boğaz’ın Ortasında Buluşturdu

Nike, N+TC Tour İstanbul’un ilk gününde bine yakın kadınla buluştu…

Nike’ın, aralarında İstanbul’un da bulunduğu dünyanın önemli noktalarında düzenlediği Nike Women’s Etkinlik Serisi’nin Türkiye’deki durağı İstanbul’da başladı. Kadınları aktif olmaları ve kişisel hedeflerine ulaşmaları için motive eden #geçtimkendimi (#betterforit) küresel girişimini başlatan Nike, N+TC Tour İstanbul kapsamında kadınları sınırlarını zorlamaları için buluşturdu. İstanbul Kuruçeşme’deki Suada Club-GS Adası’nda 9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen etkinliğin ilk gününde, bine yakın kadın mükemmel bir spor deneyimi yaşadı. Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Serap Özçelik ve Milli Baskeolcu Işıl Alben’in katıldığı etkinlikte sporun yanı sıra hazırlanan çeşitli aktiviteler, katılımcıların gün boyu eğlenceli dakikalar geçirmesini sağladı.

Kadınlar, Türkiye’de ilk kez düzenlenen N+TC Tour kapsamında, atletlerin ve eğitmenlerin antrenman programından ilham alınarak hazırlanan Nike+ Training Club ile 5 saatlik eşsiz bir spor deneyimi yaşadı. Nike’ın uzman yerli ve yabancı antrenörleriyle form tutan kadınlar; spinning, dans fusion, yoga, kick box, yüksek tempolu antrenmanlar ve N+TC dersleriyle sınırlarını zorladı. Katılımcılar, Suada’da toplam 6.900 m2’lik alanda yer alan nail art, braid bar ve photoboot gibi bölümlerde keyifli dakikalar geçirdi.

Büyük bir kapanış partisiyle sona eren etkinliğin anısına, katılan herkese gümüş kolye hediye edildi.

Nike Women’s Etkinlik Serisi…

Nike Women’s Etkinlik Serisi’ni lanse eden Nike, 2015 yılıyla birlikte mücadeleyi seven kadınlar için yeni bir fırsat sunuyor. Kadınlara özel tasarlanan “N+TC Tour” ve “Nike Women’s Race Serisi”, 2015 yılında rotasını; aralarında İstanbul’un da bulunduğu Toronto, Londra ve Hong Kong gibi dünyanın önemli şehirlerine çeviriyor. Marka, dünyanın her yanından 200 binden fazla kadını, yüksek enerjili koşu ve antrenmanlardan oluşan etkinlikleriyle, sporun gücünü kanıtlamaya ve deneyimlemeye davet ediyor. Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanan 8 Mart’ta Japonya’daki Nagoya Kadınlar Maratonu ve Çin’deki N+TC Tour Şanghay ile başlayan etkinlikler, sonbaharda San Francisco’da düzenlenecek Nike Women’s Yarı Maratonu ile sona erecek.

Nike Women’s etkinlik serisi kapsamında tasarlanan, Şanghay’dan Stockholm’e ve İstanbul’a uzanan N+TC Tour; 12 şehrin önde gelen antrenörlerinin liderliğinde gerçekleştiriliyor. Dünyanın dört bir yanından kadın sporcuları, yeni fitness deneyimi ve topluluklarıyla tanıştıran etkinlik, yüksek enerjili bir ortamda sporcuların sınırlarını test etmek için hazırlanan eğitim kampı egzersizlerini kapsıyor. Bu yıl dünya çapında 200 binden fazla kadını, yüksek enerjili koşu ve antrenmanlardan oluşan etkinlikleriyle sporun gücünü deneyimlemeye davet eden Nike, mücadeleyi seven kadınlara yeni fırsatlar sunuyor.