- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Başkan Kılıç’tan liseli gençlere mektup:

“Umudumuzu yeşert, yarınlarımızı güvence altına al”
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, mezun olmaya hazırlanan Maltepeli gençlere mektup gönderdi. Kılıç mektubunda üniversite adaylarına, “Genç arkadaşım, umut sende, yarın sende, arala üniversite kapısını, umudumuzu yeşert, yarınlarımızı güvence altına al” diye seslendi.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, lise son sınıftan mezun olacak ve üniversite sınavına girecek Maltepeli öğrencilere mektup gönderdi. Başkan Kılıç mektubunda, , “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, ülkemizin geleceğini emanet ettiği dostum. Şimdi bir adım daha ilerdesin ancak, yaşamının da en önemli dönemecindesin. Türkiye’nin geleceğini şekillendirmek için üniversite kapısını açacak ve umutlarımızı yeşertecek bir göreve aday olacaksın. Sana ihtiyacı olan her bir bireye el uzatacağına; dürüst, namuslu, yetim hakkı gözeterek çalışacağına inanıyorum” dedi.
“20 BİN GENCİMİZE İŞ KAPISI AÇAĞIZ”
Gençlere “Umut sende, yarın sende, arala üniversite kapısını, umudumuzu yeşert, yarınlarımızı güvence altına al” diye seslenen Kılıç, mektubunda şunları ifade etti:
“Örneğin biz bugün, gençlerimizin işsizlik sıkıntısına kısmen de olsa çözüm bulmak amacıyla; 600 kişiye sürekli ve 20 binden fazla kişiye de dönemsel olarak istihdam sağlayabilmek, ilçemizi fuarcılık alanında bir dünya kenti yapabilmek için Maltepe Uluslararası Fuar Kongre ve Yaşam Merkezi (M’EXPO) projemizi gerçekleştirmek üzere düğmeye bastık. Sizler yarın daha iyisini yapacaksınız. Bunun için gerekli olan unsurların başında insanları sevmek, ülkenin geleceğini karanlıklara teslim etmemek için mücadele vermek yer alıyor. Ve sen; Bütün birikim ve deneyimlerini, aydınlık bir Türkiye’nin geleceği için kullanacaksın, buna inanıyor, sana güveniyorum. Kazanacağımız başarıların daim olması dileğiyle her zamankinden daha çok artan sorumluluğun ve hayat yükün ile; ailenin bir ferdi, bir ağabey ve hatta bir dostun olarak seninleyim.”