- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Galata Mevlevihanesinde Piyano Konseri

TULUYHAN UĞURLU GALATA MEVLEVİHANESİ KONSERLERİ

 

Piyano tutkunlarının Tuluyhan Uğurlu ile piyanonun kanatlarında göklerde gezecekleri farklı bir konser… Uğurlu, bu kez İstanbul’un en eski Mevlevihane’sinin bahçesinde sevenleriyle buluşuyor.
Konserler 21 Ağustos Cuma ve 22 Ağustos Cumartesi akşamları saat 20.00’da Galata Mevlevihanesi bahçesinde gerçekleşecek.
Tuluyhan Uğurlu’nun müzik ve görüntülerle İstanbul’un mistik dünyasını anlatacağı konserde Galata Mevlevihanesi ve bu mekânın ilk şeyhlerinden divan şairi Şeyh Galip’e ayrılmış özel bölümler de var.
Ünlü sanatçı 2013’de ilk kez konser verdiği Galata Mevlevihanesi konserinin ardından duygularını bakın nasıl anlatmıştı:
“Dün akşam (14 Eylül 2013 Cumartesi) İstanbul’un eğlence merkezi Beyoğlu’nun içinde bize hayatın tek gerçeğini gösteren gizli bir bahçedeydim. Hepimiz heyecanlı, hepimiz hafif düşünceliydik. Dünyanın karmaşasından uzaklaşıp belki de yaşamımızı düşündük. Sonra hep birlikte müziğin kanatlarında göklere yükseldik. Saygıyla girdiğimiz mekândan, daha da derin düşünceler arasında, saygıyla, sessizce ayrıldık.”

Tuluyhan Uğurlu Galata Mevlevihanesi Konserleri
21 Ağustos Cuma/ 22 Ağustos Cumartesi Saat 20.00
Galata Mevlevihanesi Bahçesi