- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal’ın gururu Şimşek kızlar finalde

Geçtiğimiz sezon İstanbul genelinde 169 takımın katıldığı İstanbul Liseler arası 5. Grup voleybol karşılaşmalarında finale kalan ancak, Sn. Joseph Anadolu Lisesi ile yaptığı maçı kaybederek şampiyonluğu kaçıran Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Genç Kızlar Voleybol Takımı bu sezon da grubunda finale kaldı.

“Okulunuzu seviyorsunuz, AŞK’la bağlısınız.”

Final sevinciyle Okulun Kurucusu Ahmet Şimşek’i ziyaret eden voleybolcular final maçını kazanacaklarına söz verdi. Ahmet Şimşek ise sporcuları kutlayarak, “Siz Şimşek Gençlerle iftihar ediyoruz. Sizlerin sayesinde bakın ne güzel seviniyoruz, mutlu oluyoruz. Size ne versek azdır ama en önemli olanı, sevgimizi veriyoruz. Sizler de okulunuzu seviyorsunuz, AŞK’la bağlısınız ki böyle çalışarak başarılara imza atıyorsunuz. Hepinizi tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum. Derslerinizi sakın ihmal etmeyin, bu vesileyle yeni yılınızı kutluyorum.” dedi.

“Sporcularıma güveniyorum.”

Bu sezon daha güçlü ve tecrübeli bir takıma sahip olduklarını belirten Takım Antrenörü Tamer İskender ise şunları söyledi; “Grubumuzda 3 maç kazandık ve finale kaldık. Anabilim Kolejiyle final oynayacağız, yenersek İstanbul’da ilk 5 takım arasına gireceğiz ve Türkiye Şampiyonasına gideceğiz. Zor bir maç, rakibimiz güçlü ama biz de güçlüyüz. Kazanmak için mücadele edeceğiz. Sporcularıma güveniyorum.”

Kartal şampiyonu olmuşlardı.

Ahmet Şimşek’li kızlar geçtiğimiz sezon İstanbul şampiyonluğunu kaçırmalarına rağmen, Kartal Genç Kızlar Voleybol müsabakalarında şampiyon olmuştu.