- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

SİYASET TURU

Seçimler hayatımızı öylesine etkiledi ki, hangi partinin siyasi politikası nedir? Ülke menfaati bakımından neler içeriyor herkes yakinen ilgileniyor. Siyasi propagandalar, seçmeni etkileme sanatını en iyi kullanmaya çalışanlar, kısacası her an yeni yeni heyecanlar yaşamaktayız.

İktidar partisi Ak Parti iktidar dönemlerinde yaptıkları icraatlarını anlatmaya çalışıyor, bizden önce ülkenin durumu şöyle kötüydü, koalisyon hükümetlerinin karamsar havasını hatırlatıyor ve yaptıklarını abartmadan anlatıyorlar. Diğer partiler ise açık söylemek gerekirse birbirlerine bakıp vaatlerini öyle belirlemeye çalışıyorlar. Fakat dikkat çeken bir nokta var Cem Uzan’ın; mazot 1 YTL olacak, ÖSS kalkacak, fındık 8 YTL olacak vs. mesajları en belirleyici söylemler oldu.

Seçimlere Kadar Herhalde Mazot 1 YTL Olacak Cem Uzan 1 YTL’de Sabitledi Ama…

Diğer partiler bu vaatleri biraz değiştirerek farklı bir versiyonda sunmaya başladılar. Eyy CHP- SP- DP- MHP seçim propagandası olarak sadece “Ak parti kötü” tezinin etrafında dönüp durmak size oy kazandırmaz. Seçmeni etkilemek için samimi ve daha üretken propaganda gerekir. Herkesi kucaklayan bir politika mı yoksa ayrımcılık- yıkıcı- kısır bir politika mı ülkeme ve milletime fayda getirir. Seçmen bu hesabı çok iyi yapabiliyor. Millet, şimdi vekilini seçiyor.

Benim Vekilim Nasıl Olmalı?

Makam için değil, millete hizmet için bu göreve talip olan adayı vekil görmek isteriz. Çelme takarak öne geçmeye çalışanı değil, üretken projeler ile kendi başarısını kabul ettiren, toplumun tamamını kucaklayan, karamsar değil iyimser, öfkeli değil şefkatli, topluma örnek aile hayatı olan, manevi değerlere önem veren onurlu dik duran, Türk milletini dünya ölçeğinde en iyi derecede temsil eden vekiller görmek isteriz. Devletin dışişlerinden sorumlu olarak gittiği ülkenin kumarhanesinde bilmem kimden tokat yiyen bürokratları, vekillik yaparken sözümona çiçek sulamadan gelenleri, milletle alay edenleri de umarız hiçbir zaman mecliste görmeyiz. Vatan – millet – bayrak gibi milli manevi değerlerimize tam saygılı tam saygılı adam gibi adam dedirten vekiller görmek isteriz.

Milletimiz İçin En Hayırlısı Olması Dileğiyle…