- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal’da TEOG deneme sınavı yapıldı

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlanan ve Kartal İlçesi’nde görev yapan öğretmenlerden oluşan bir komisyon tarafından özgün olarak soruları hazırlanıp tasarımı yapılan TEOG deneme sınavı yapıldı. Tüm resmi ortaokullarda Milli Eğitim Bakanlığının kazanım değerlendirme hedefleri doğrultusunda özenle hazırlanan ve uygulanan TEOG deneme sınavının ilk oturumu 1 Kasım 2016 Salı günü, ikinci oturumu 2 Kasım 2016 Çarşamba günü gerçekleşti. Öğrenciler ilk oturumda Türkçe, Matematik, Din Kültürü Ahlak Bilgisi derslerinden; ikinci oturumda ise Fen Bilimleri, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerinden sınav oldular.

 

Yaklaşık 5000 ortaokul öğrencisinin ter döktüğü deneme sınavı, Kasım ayının son haftasında yapılacak olan TEOG sınavı öncesi ciddi bir prova niteliği taşıdı. Sınav öncesinde uygulanan bu deneme sınavı ile öğrenciler hem bugüne kadar öğrendikleri konuları pekiştirme hem de eksikliklerini görme fırsatı buldular.

Sınav sonuçları her öğrenci için ve kazanım temelli olacak şekilde hazırlanan sınav sonuç belgesi ile duyurulacaktır.

 

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza AKA sınavla ilgili öğrencilere yönelik şu değerlendirmelerde bulundu. “İlçemizde gerçekleştirdiğimiz deneme sınavı, gireceğiniz TEOG sınavında sizlere ışık tutacaktır. Bu sınavla eksikliklerinizi görmenizi ve bu doğrultuda çalışma sürecinizi yönlendirmenizi hedeflemekteyiz. Gireceğiniz sınav sizin için elbette ki önemlidir ancak onu yaşamınızdaki tek ve en önemli şey olarak görmeyiniz. Sınav bir amaç değil araçtır.  Yaşamınızdaki hedefleri belirleyin ve sınavı  bu hedeflere yönelik bir araç olarak değerlendirin. Sonuca değil sürece odaklanın. Hedefe ulaşmada tüm araçları etkili kullanmaya gayret gösterin. Sınav aracılığı ile kendi bilgilerinizi, yeterliliğinizi test ederek eksikliklerinizi fark edeceğinizi bunun da kendinizi geliştirme fırsatı sağlayacağını düşünün. Biliyorsunuz ki sınava hazırlanma uzun bir süreç gerektirir. Bu süreci planlı ve verimli kullanın. İhtiyaç duyduğunuzda gerek okullarınızdaki gerekse Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimizdeki psikolojik danışmanlarımızla mutlaka iletişime geçin. Bizler sizlerin başarıyla beraber erdem ve mutluluğu da yakalayan bireyler olmanızı istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda, yürüdüğünüz bu yolda ellerinizi sımsıkı tutacağımıza söz veriyoruz. Sizlere güveniyor ve sizi seviyoruz. Sizler de kendinize güvenin ve kendinizi sevin. Çünkü her biriniz bunu fazlasıyla hak eden güzel yürekli çocuklarsınız. Hepinize başarılar diliyor, pak alınlarınızdan gururla öpüyorum.

 

Bizim bütün gayretimiz kardeşçe, huzur içerisinde yaşamayı arzuladığımız gelişmiş, yeni büyük Türkiye’mize bir katkı sunma çabasından başka bir şey değildir. Yakın zamanda yaşadıklarımız göstermiştir ki, bu ülke, yürekleri vatan ve millet sevgisiyle dolu,  temiz niyetli, çalışkan gençlerin omuzlarında yükselecektir. Başarılı, erdemli ve ülkesine hizmet edecek bir nesil yetiştirmek bu vatanı korumak ve bizlerin güzel günlerde yaşaması uğruna canını veren kahramanlarımıza borcumuzdur. Hepsine rahmet olsun. Bu çalışmalarımız minnet ve vefamızın nişanelerinden olsun.