MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kartal Gazetesi » Dikkat Çekenler, Flaş, Politika » Kartal CHP’de, 3. Çiftçi dönemi…
Kartal CHP’de, 3. Çiftçi dönemi…


Yüksel Çiftçi, 3. kez CHP Kartal İlçe Başkanı seçildi.

Kartal Cumhuriyet Halk Partisi Olağan İlçe Kongresi Kartal Burcu Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Yapılan oylama sonucunda CHP Kartal İlçe Başkanı Yüksel Çiftçi, 3. kez ilçe başkanı seçilerek adeta rekor kırdı.

Gizli oy, açık tasnif şeklinde yapılan ve TEK liste ile gerçekleştirilen seçim sonrasında 210 oy geçerli sayılırken, 3 delegenin de çekimser oy kullandığı belirtildi. Seçim kurulu resmi açıklaması sonucunda Yüksel Çiftçi, 3.defa Kartal CHP İlçe Başkanı seçildi.

CHP Kartal İlçe Teşkilatı 33. Olağan Kongresi Kartal Burcu Düğü Salonunda yapıldı. 213 İlçe Delegesinin katıldığı Kongreyi CHP Milletvekili Bayram Meral, CHP eski Milletvekili Berhan Şimşek, CHP Kartal İlçe Başkanı Yüksel Çiftçi ve ilçe delegeleri katıldı.

Gündem  maddelerine geçilmeden önce Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Yüksel Çiftçi, gündem dışı bir selamlama konuşması yaptı.

Kongre’nin Divan Başkanlığını İl Genel Meclis üyesi Ertuğrul Gülsever, yaparken divan Kâtipliklerini de Erol Çiftçi ve Derya Derviş yaptılar. Şehitlerimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk için bir  dakikalık saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşımız okunduktan sonra yoklama yapıldı. Salt çoğunluk sağlandığı için gündem maddeleri gereğince, ilk önce faaliyet raporu okundu.

Başka aday çıkmadı

Daha sonra gündem maddeleri oylandıktan sonra Divan Başkanı Ertuğrul Gülsever, Kartal CHP İlçe Başkanlığına başka aday adayı olup olmadığını sordu ve aday olacaklara 15 dakika süre tanıyarak Yüksel Çiftçi’i CHP Kartal İlçe Başkanı aday adayı olduğunu ilan etti. Belirtilen süre içersinde 2. bir aday çıkmayında Divan Başkanı Yüksel Çiftçi’yi CHP Kartal İlçe Başkan adayı olduğunu ilan etti.

Meral, Belediye başkanımız neden burada yok?

Bu arada CHP Milletvekili Bayram Meral,  burada yapmış olduğu selamlama konuşmasında “Değerli arkadaşlarım Türkiye’de sorunların yaşandığı bir dönemde  bu genel kurul yapılıyor. Sayın başkanı ve yönetimi kutluyorum hakikaten bu ilçede bu yörede  Cumhuriyet Halk Partisinin  kaybettiği kaleleri teker teker  geriye almaya başladınız. Bu bizim için önemlidir.

Ne var ki görebildiğim kadarı ile Sayın Belediye Başkanımız burada yok.

Belki bir yere gitmiş olabilir. Belki sizin taleplerinizi geç karşılamış olabilirler. Ama  sorun çok talep çok.. Sorun varsa bu sorunu kendi içimizde kendi ilçemizde çözeceğiz.”  diye konuştu.

Meral, konuşmasını şöyle noktaladı: “Değerli arkadaşlarım Türkiye’nin halini görüyorsunuz. İşsizlik hat safha da, yoksulluk hat safhada, Maalesef AK Parti, halen daha Türkiye genelinde talanına yağmasına ve vurgununa devam ediyor. Ne olacak bu ülkenin hali? İşçi, memur ve emekli perişan işsizlik Türkiye’nin en önemli sorunu olarak gündemde” ifadesini kullandı.

Gündem dışı bir konuşma yapan CHP Kartal İlçe Başkanı ve CHP Kartal İlçe Başkan adayı Yüksel Çiftçi,”Bizler parti içinde bir birimizle yarışarak bir birimizle vuruşarak bir yerlere gelemeyiz. Mahallelerde uzlaşı listeleri yapalım, kazanan bir ilçe başkanlığında insanları bir birine kırdırmayalım dedik. Biraz önce konuşan ve bizi eleştiren Sayın Mustafa Albayrak, bize bir liste sundu.

Arkadaşlar her kes kendine göre bir liste sundu. Ama listenin sonunda, ortak bir uzlaşı halinde o mahalleden CHP’ye hizmet etmiş yeni yüzlerle yeni vizyonlarla yeni hedeflerle ileri delegasyonun önünü açmamız gerektiğini arz ettim ve bu nokta da da gerekli çalışmalar yaptık” dedi.

Çiftçi, Yeni yüzlere, genç beyinlere ihtiyaç var

Çiftçi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Hep aynı simalarla hep aynı yüzlerle hep aynı hatırlarla Cumhuriyet Halk Partili olarak maalesef istediğimiz ivmeyi zaman zaman yakalayamadık. Elbette bu partide  40 yılını vermiş, 30 yılını vermiş, alın terini vermiş, emeğini vermişlerin ben karşısında  saygıyla, hürmetle eğiliyorum” şeklinde ki konuşması coşkuyla alkışlandı.

“Onlar bizim başımızın tacıdır onlar partinin en zor süreçlerinde partiye sahip çıkan değerli büyüklerimizdir.

Eskinin bilgisini ve yeninin gücünü ortak harmanlamak gerekir

Ancak, gördüğünüz delegasyonda artık genç ve yeni beyinlerle, bildiğiniz gibi artık eskinin bilgisini ve yeninin gücünü ortak harmanlayarak bizler Sayın Belediye Başkanımız Altınok Öz’ün liderliğinde, belediye başkanlığı adaylığında Kartal’lıların teveccühü ile  15 yıl sonra hep beraber iktidar olduk. Bizler Sayın belediye başkanımızla birlikte  önümüzdeki süreçte  de Cumhuriyet Halk Partililer olarak , partinin siyasi ayağı olarak Cumhuriyet Halk Partisine yakışır bütünleşmeyi , birliği ve beraberliği  sağlayıp önümüzdeki  genel seçimlerde  iktidar olmanın  mücadelesini, onun planlamasını  ve onun programını yapmak zorundayız.

Mazlumdan yana olduk!..

Bizler her zaman mazlumdan yana olduk. Bu kutsal Muharrem ayında da  Kerbela’da şehit düşen  Hz. Hüseyin ve 12 İmamlar gibi . Gizli kabili uygulamalar yapan AKP İktidarına karşı, nasıl ki Kerbela’da mücadele etmiş, mazlum ve mağdur düşmüş halen binlerce yıl geçmesine rağmen bu mübarek Muharrem ayında  da onları Rahmetle anıyorum.

Bizde bir mücadele verdik. Daha sonra da  Kuvay_i  Milliye ruhuyla  ulu önder Mustafa Kemal liderliğinde  Cumhuriyeti kurduysak  şimdi de artık süreç  Cumhuriyet Halk Partililer olarak  başta Kartal genelinde , bütün ilçelerde hep birlikte  omuz omuza kenetlenerek  Sayın Genel Başkanımızı Başbakan, ve Sosyal Demokrat Devrimci düşünceyi de  iktidar yapmak zorundayız. Hepinize sevgiler, saygılar” diye konuştu.

Başka liste çıkmadı…

Daha sonra gizli oy, açık tasnif şeklinde seçimlere geçildi. Delegelerin seçim görevlilerince kimlikleri kontrol edildikten sonra oyları kullandırıldı. CHP İlçe Başkanı Yüksel Çiftçi ve Kartal Belediyesi Başkan Vekili Ergun Öztaner 2 nolu sandıkta oylarını kullandılar.

Oy kullanma işlemi saat  16.00’da tamamlanmasına rağmen Kongre  Komiseri yasal olarak saat 17.00’ye kadar oy kullanılan sandıkların açılamayacağını belirtti ve 1 ve 2 nolu sandık belirtildiği gibi saat 17.00’de açıldı ve oyların sayımına geçildi. Yapılan sayımda 213 delegenin oy kullandığı açıklandı.

210 oyun geçerli, 3 oyunda çekimser oy olduğu tutanakla tespit edildik ten sonra 3. kere Kartal CHP İlçe Başkanlığına seçilen Yüksel Çiftçi,  ön Mazbatasını aldıktan sonra yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi: “ Sevgili dostlar, bugün bizleri yalnız bırakmadığınız için huzurunuzda, önünüzde saygıyla eğiliyorum ve teşekkür ediyorum.

Küskünlüğe  son vereceğiz.

İnşallah bu önümüzdeki süreçte de  Sayın Belediye başkanımızla kazandığımız yerel iktidardan sonra, örgütümüzle, belediyemizle  ve genel merkezimizle küskünlüğe  son vereceğiz.

İçimizden kırılan arkadaşlarımız oldu, bilmeden eksikliklerimiz oldu, ama herkes bizim başımızın tacı. Biz herkesi kucaklayacağız herkesle omuz omuza olacağız. Şevkle, hırsla ve aşkla  genel seçimlerde hep beraber  yürek yüreğe çalışacağız ve Sayın Genel Başkanımızı Başbakan, Sosyal Demokrat düşünceyi  sol ideolojiyle  Türkiye’de iktidar yapacağız.

Kartal’da CHP ilçe başkanı olarak üst üste üçüncü dönemim.

Allah inşallah kartal ilçesi7nde bizlere daha güzellerini gösterir. Çok şükür üç dönemdir, üst üste ve bu yaşta seçildiğim için bana teveccüh gösterip destek verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Hepinize şükranlarımı, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Çelenk gönderdiler

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın İstanbul’daki programlarına katılamadı ve CHP  Kartal İlçe Kongresine çelenk göndererek başarı dileğinde bulunduğu öğrenildi. CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, CHP Ümraniye İlçe Teşkilatı, MHP Kartal İlçe Başkanı Şenol Yondemir ve İstanbul Afyonlular Kültür ve Dayanışma Derneği birer çelenk gönderdiler.

İşte yeni yönetim kurulu

Yüksel Çiftçi (Başkan)

Üyeler. Melda ATASÜ, Mehmet Ali AYDOĞAN, Coşkun DEMİR, İsmet ERDEM, İlhan GÜZELGÜN, Fethi HARMANCI, Haydar KAPLAN, Tümay KARAKAŞOĞLU, Binali KARAMAN, Hıdır KAYA, Ahu Zengin Kaygusuz, Önder NAMA, Nilay ÖZTANER ve Sevda TÖREMİŞ.

Yönetim kurulu yedek üyeler : Sermir DOĞAN, Zeki GÜVENÇ, Taner KESİÇİ, Hakan YURTYAPAN, Kemal UYAN, Mehmet  ÖNER ve Murat GEYLANİ

Haber ve Fotoğraflar:  Fethi SATICI

Galeri
📆 28 Aralık 2009 Pazartesi 13:46   ·   💬 23 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Kartal CHP’de, 3. Çiftçi dönemi…” için 23 cevap

 1. DİLEK KIZILAY dedi ki:

  ÇOK GÜZEL OLDU. ÇOOOOOK GÜZEL.
  HERŞEY DAHA GÜZEL OLACAK.
  ÖRNEK OLDU.
  ÖRNEK ALINMALI.
  ARTIK MAŞA OLMAYA SON VERELİM. BU SEÇİM UŞAKLIĞA SON VEREN BİR SEÇİM OLDU. KIŞKIRTANLARA DERS OLDU. YİNEDE KÜSMEYELİM BİRBİRİMİZE GEREKLİ DERSLERİ ÇIKARIP KENETLENELİM. BU PARTİ HEPİMİZİN. UCUZ HESAPLAR PEŞİNDE KOŞMAYALIM.

 2. orhan dedi ki:

  söylediklerine kendin inanıyormusun sayın başkan

 3. SÜLEYMAN KARAMAN dedi ki:

  Başarılarınızın devamın dilerim sayın başkan

 4. Adile dedi ki:

  Bu duruma kazanım diye bakanlar asıl maşadır.Ortada ikidir aynı taktikle tek kişiyle seçim yapılıyorsa orda kazanma yoktur zorla kabul ettirmek vardır ki buda çok üzücü. artık oy kullanmak istemiyorum.

 5. KAZIM KARTALLI dedi ki:

  ÜLKEYE DEMOKRASİ VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ GETİRME İDDİASIYLA SİYASET YAPANLAR DEMOKRASİYİ VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KENDİ ÜYESİNDEN ESİRGİYORSA NE KADAR İNANDIRICI OLABİLİRLER..UNUTULMAMASI GERKİR Kİ KİŞİLER GEÇİCİ KURUMLAR KALICIDIR M.KEMAL’İN CHP SİNE KİM OLURSA OLSUN İHANET ETMEYE KİMSENİN HAKKI YOKTUR…

 6. ögretmen dedi ki:

  Başarılar dilerim sayın başkan,..Seni eleştirenlere bir kaç sözüm var..Kendileri olunca,demokrasi var olmayınca yok.Bu anlayışla siyasete demokrasi eleştirisi yapılmaz.Tüm üyelerin katımıyla ,olacak seçime varmısınız ,yoksa delege agaların yazdıgı listeye demokrasi dediginiz,şey olmaz..

 7. eren can dedi ki:

  ADİLE HANIM GÖZÜNÜ BİR AN KAPAT VE BAŞKA KİM BAŞKAN OLABİLİRDİ DİYE VİCDANININ SESİNE BİR KULAK VER. BAKALIM NE DUYUYORSUN. CHP BİNASINI BİLE KENDİLERİ GİBİ KÖHNE BİR YERDE TUTANLARMI? YADA BEKLENTİLERİNİ AÇIKÇA DİLLENDİRENLERMİ? YADA HAKİKATEN KOSKOCA KARTALDA 3-5 KİŞİNİN UŞAKLIĞINI YAPANLARMI? DAHA DÜNE KADAR CHP Yİ AĞZINDAN DÜŞÜRMEYİP YIKMA PLANLARI ALTÜST OLUNCA SARIGÜLÜN YANINDA YERALANMARMI? BİRAZ LÜTFEN BİRAZ VİCDANIMIZIN SESİNE KULAK VERELİM. BUYDUN SİZ YENİ PROJELER GETİRİN- YENİ DÜŞÜNCELER GETİRİN BAŞKAN ONLARI UYGULASIN. AMA HİZİPÇİLİK YOK, ÇIKARCILIK YOK. DÜRÜST OLACAKSINIZ. BİR İŞİ YAPIYORSANIZ TOPLUM İÇİN – ÜLKE İÇİN YAPACAKSINIZ. CEBİNİZİ SICAK TUTMANIN YOLLARINI ARAŞTIRMADAN, ONURLUCA, ŞEREFLİCE YAPACAKSINIZ. YANAR DÖNER OLMAYACAK, ERDEMLİ OLACAKSINIZ. BU LAFLARIM ART NİYETLİ OLAN HERKES İÇİNDİR. BAKIN SİZLERE O KADAR ŞEY SÖYLEMEK İSTERDİMKİ DONUP KALIRDINIZ. ANCAK BAZAN SUSMAK ÇOK ŞEY İFADE EDİYOR, UMARIM ANLAMIŞSINIZDIR. BAKIN BİR MUHTEREM BÜYÜĞÜMÜZ GELDİ İLÇE SEÇİMİNDE MUHALEFET OLARAK KONUŞTU, KİMSE TEPKİ GÖSTERMEDİ. TAM TERSİNE ALKIŞLAYANLARDA OLDU. BU DEMOKRASİDİR. BUNUN YANINDA NAMUS VE ŞEREF SÖZÜ VERİPTE AYNI GÜNÜN AKŞAMI DOLAP ÇEVİRENLERİDE GÖRDÜK. DOĞRU BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALI HERŞEY. AYRICA ÖZÜMÜZ SÖZÜMÜZ DE BİR OLMALI. RÜZGARDA ESEN YAPRAK GİBİ OLUNMAMALI. DİK DURMAYI HERKES ÖĞRENMELİ. İLÇEDE ARTIK YENİ BİR SLOGAN VAR ” NE OLURSAN OL YİNE BİZE GEL”
  ANLATABİLMİŞİMDİR UMARIM. ARKADAŞLAR BU PARTİ SADECE BAŞKANIN PARTİSİ DEĞİLDİR, HEPİMİZİN PARTİSİDİR. ANCAK BU PARTİ SADECE KARTALLIYIM DİYE GEÇİNEN 1-2 KİŞİNİN HİÇ DEĞİLDİR. BUNUDA BÖYLE BİLMEK LAZIMDIR. BURAYA YAZI YAZARKEN İNSANLAR ŞUNU DÜŞÜNMELİ BEN BU PARTİ İÇİN, BEN BU İLÇE İÇİN NE YAPTIM. SADECE KAYIT OLDUM BU YETERLİMİ? BU İLÇE NE İLE DÖNÜYOR, BU İLÇE NASIL AYAKTA DURUYOR, BU İLÇEDE KİMLER ÇALIŞIYOR FARKINDAMIYIZ ACABA. ARKADAŞLAR BEN GİTTİM GÖRDÜM VE TAKDİR ETTİM. ONUN BUNUN LAFINA BAKMAYIN YAKINEN İLGİLENİN, BAŞKANIMIZIN ETRAFINDA KENETLENELİM. KARTAL ARTIK CHP LİDİR. ÖYLEDE KALACAKTIR.
  EN DERİN SAYGILARIMLA,
  Av.EREN CAN

 8. ÖMER YILMAZ dedi ki:

  15 YIL SONRA SEÇİM KAZANAN İLÇE BAŞKANI VE ÖRGÜTÜNE SIRT ÇEVİRENLER,KENDİLERİNİ BİR YERLERE TAŞITIP SIRT ÇEVİRENLER UNUTMASINKİ VEFA BİR SEMT ADINDAN İBARET DEĞİLDİR,ÖRGÜTÜN BAŞINA İHANET ETMEK ASLINDA KENDİNE İHANET ETMEKTİR.GÜN GELİR BİRİLERİ HANCI OLUR BİRİLERİDE YOLCU.YÜKSEL KARDEŞİMİZE BAŞARILAR,GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR..

 9. Seda ONGAN dedi ki:

  Herşey sizinle güzel sn ilçe Başkanım sizler aklıselim olunuz Altınok başkanla yola çıktınız başardınız,hasetlere sizler pirim vermeyiniz.

 10. Derya ispekter dedi ki:

  UNUTMAYINKİ BU İLÇE BAŞKANLIĞI VE ÖRGÜT EMEĞİNİN PAYI VARDIR YEREL SEÇİMİN KAZANIMINDA,SİZLERİ BİRYERLERE TAŞIYAN YÜKSEL ÇİFTÇİYİ KULLANIN VE SIRT ÇEVİRİN VEFA BİR SEMT ADINDAN İBARET DEĞİLDİR,ADAM KULLANMAKTA BU KADAR BASİT DEĞİLDİR,HERKES HERŞEYİ BİLİYOR YÜKSEL KARDEŞİME YAKIŞAN HERŞEYE RAĞMEN UZLAŞIP BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLAMAK,EDİTÖRDEN RİCAM YAZILANLARI İŞİNİZE GELDİĞİ GİBİ YAYINLAMAYIN OBJEKTİF OLUN..

 11. CHPLİ dedi ki:

  Yüksel Başkanımızı ve yönetim kuruluna başarılar dileriz,herşeye rağmen tek başına yalnız imam ÇİFTÇİ sen büyük adamsın.

 12. FIRAT dedi ki:

  Bu gün Kartalda başımız dik yürüyoruz biz iktidarız diyoruz CHP liyiz diyoruz Yüksel Başkan Kartal sensiz olmaz bu genç yaşında yaptığın işler ortada bunu görememek için kör olmak lazım. Sana Başarılar diliyorum

 13. HESABINI SORARLAR dedi ki:

  PİRSULTAN DERKİ HINZIR HINZIR SENİNDE ÇARKIN KIRILIR GÜN GELİR GÜVENDİĞİN PADİŞAĞIN O DA DEVRİLİR BİRGÜN.ATADİĞIN DELEGELERİ SAKIN UNUTMAKİ SANDIK BAŞLARINA YAZACAKSİN.

 14. inan çiftçi dedi ki:

  sayın başkan yeni dönemizde başarılarınızın devamını dilerim adınız gibi yükselecek siniz.sizinle bu örgütl gurur duyuyo bizim 15 yıllık esaretimize son verdiniz.sonuna kadar yanınız dayız.sizinle ikdidara yürüyoruz

 15. inan çiftçi dedi ki:

  bazlları demokrasiden basediyo onlar olunca demok rasi onlar olmıyınca demok rasi deyil.sanki başka partili yok adamlar hep ben delege olayım kendileri olunca bu güzel demokrasi diyorlar

 16. haktan dedi ki:

  HERŞEY SENLE GÜZEL OLDU KARTAL SENLE CHP Lİ OLDU YÜRÜ BE ASLANIM

 17. KARTAL dedi ki:

  TÜM GENÇLERE ÖRNEK OLDUNUZ SİZİN ÜSTLENDİĞİNİZ MİSYON BİZLERİDE HAREKETE GEÇİRDİ GENÇ KUŞAKLAR DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİRMELİ VE SİYASETDE YER ALIP ÜLKEMİZİN YARINLARI İÇİN ÇALIŞMALIDIR.

 18. demokrasiye inanan partili dedi ki:

  İNAN , KENDİNİ SEÇECEK DELEGELERİ BELİRLEMEK PARTİTÜZÜĞÜNE VE YÖNETMELİKLERİNE AYKIRI. ANTİDEMOKRATİK. DEMOKRASİ BİR YARIŞTIR. İYİ OLAN KAZANIR. YARIŞI TEK BEN KOŞACAĞIM DEMEK, FAŞİZMDİR

 19. YUSUF dedi ki:

  Başarılarınızın devamını diler im sn ilçe başkanım

 20. veysel dedi ki:

  sn ilçe başkanım sizlere inanıor ve desteklioruz

 21. HALK dedi ki:

  Bizler yüksel başkanla yola çıktık yüksel başkanla çalıştık yüksel başkanla kartalda 15 sene sonra aldık yine yüksel başkanla yola devam

 22. devrimdemir dedi ki:

  sevgili parti başkanıma sevgiler yolluyorum sen demokrasi de senlen hepimiz çalıştık bize değerli ve sevgi saygı gösterdin bizde seni krmadık inşallah senin gibi parti başkanı çıkar

 23. Vefalı dedi ki:

  YÜKSEL ÇİFTÇİ SEN YOKKEN HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ DEĞİL CHP KARTAL DA BİTİYOR.SENİ ARAR OLDULAR VEFALI MERT YİĞİT ADAM SENİ KARTAL SEVİYOR ÇOK ŞEY YAPTIN ÇOOK..YÜKSEL ÇİFTÇİ ADAM GİBİ ADAM..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DKA Eğitim
Teknik Yapı 44. Yıl

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL
YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Kartal Belediyesi Başarılı mı?


 • Başarısız
  51% (842 oy)

 • Başarılı
  34% (566 oy)

 • Yetersiz
  15% (241 oy)
Toplam Katılım: 1.649
Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Fenerbahçe 1 1 0 0 5 0 +5 3 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması
2 Sivasspor 1 1 0 0 3 0 +3 3 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Yeni Malatyaspor 1 1 0 0 3 0 +3 3 2020-21 UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme turu
4 Denizlispor 1 1 0 0 2 0 +2 3 2020-21 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu
5 Alanyaspor 1 1 0 0 1 0 +1 3
6 Antalyaspor 1 1 0 0 1 0 +1 3
7 Çaykur Rizespor 1 1 0 0 1 0 +1 3
8 Kasımpaşa 1 0 1 0 1 1 0 1
9 Trabzonspor 1 0 1 0 1 1 0 1
10 Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
11 MKE Ankaragücü 1 0 1 0 0 0 0 1
12 Gençlerbirliği 1 0 0 1 0 1 -1 0
13 Göztepe 1 0 0 1 0 1 -1 0
14 Kayserispor 1 0 0 1 0 1 -1 0
15 Galatasaray 1 0 0 1 0 2 -2 0
16 Beşiktaş 1 0 0 1 0 3 -3 0 2020-21 1.Lig
17 Başakşehir 1 0 0 1 0 3 -3 0
18 Gazişehir Gaziantep 1 0 0 1 0 5 -5 0

BAĞLANTILAR