MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Ekonomi, Flaş, Mahalleler, Toplum » Orhangazi Mahallesi Başkan’ı Ağırladı

Orhangazi Mahallesi Başkan’ı AğırladıSultanbeyli Belediyesi Başkanı Hüseyin Keskin, mahalle gezilerine bir yenisini ekledi ve geçtiğimiz hafta Orhangazi Mahallesi’ni ziyaret etti.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, her hafta bir mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlarla buluşuyor. Başkan Keskin’in son durağı Orhangazi Mahallesi’ydi.

Program vatandaşlarla Ahmet İskender Öğrenci Yurdu’nda yapılan kahvaltıyla başladı.

Gündemde mülkiyet vardı.

Kahvaltı sonrası Keskin yaptığı konuşmada, ilçedeki projelere değindi ve özellikle son zamanlarda tartışma konusu olan 1/5000’lik planlarla ilgili vatandaşlara bilgi verdi.

“Bir şehrin gelişebilmesi,  kalkınabilmesi ve yatırım alabilmesi için mutlaka planlı olması gerekiyor.” diyen Keskin, Başbakan Erdoğan ve ilgili bakanlıklarla Sultanbeyli için çözüm önerilerini görüştüklerini söyledi. “Hep birlikte Sultanbeyli’yi daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için çalışıyoruz.” diyen Keskin, planların İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını, evleri donatı alanında kalan vatandaşların mağdur edilmeyeceğini anlattı. Bu anlamda belediye olarak plana itiraz haklarını kullanacaklarını söyleyen Keskin, vatandaşların da şahsi olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne itiraz edebileceklerini açıkladı.

Keskin: “Kimse mağdur edilmeyecek”

“Sultanbeyli’nin, hatta bütün Türkiye’nin bize göre en büyük eksiği eğitimdir.” diyen Keskin, bunun da yine mülkiyetle bağlantılı olduğunu, mülkiyet problemi çözülür çözülmez yatırımların önünün açılacağını dile getirdi ve “yapılacak uygulama planlarının ardından tapu sorunu çözüme yaklaşacak” dedi. Çalışmalarda kimsenin mağdur edilmeyeceğini söyleyen Başkan Keskin, “kimsenin zarar etmemesi için mevcut şartları zorlayacağız” şeklinde konuştu.

Devam eden projelerden bahseden Keskin, TEM otoyolu inşaatının birkaç ay içinde tamamlanacağı, askerlik şubesi, hükümet konağı, karakol binaları gibi yapıların 2010 yılı içinde yapılacağı müjdesini verdi. 2 kültür merkezinin de bu yıl faaliyete geçeceğini söyleyen Keskin, Sultanbeyli’nin bu merkezlerle kültürel anlamda daha zengin bir ilçe olacağını dile getirdi.

Orhangazi Mahallesi’ndeki projeler ve 2010

Göreve geldikleri günden beri Orhangazi Mahallesi’nde yapılan yeniliklerden bahseden Keskin, 18 adet sokak ve caddede asfalt serimi, 230 ton asfalt yama ve 301 kamyon stabilize malzeme alımı yapıldığını söyledi, park, bahçe, ağaç dikimi gibi çalışmaları detaylandırdı. İSKİ’nin atık su kanalı çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

2010 yılı için de, asfalt çalışmalarının tamamlanmasının planlandığını söyleyen Keskin, asfaltı yapılan yerlerin kaldırımlarının tamamlanacağını, yeni park ve kültür merkezleri projelerinin olduğunu anlattı ve eksik kalan doğalgaz hattının biteceği müjdesini verdi.

Konuşmasının bitiminde mahalle gezisine çıkan Keskin, Orhangazi Lisesi, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu, Orhangazi İlköğretim Okulu, Orhangazi Sağlık Ocağı, Orhangazi Muhtarlığı, Bahçelievler Kız Öğrenci Yurdu’nu gezdi ve yetkililerden bilgi aldı. Keskin gezisini vatandaşlarla sohbet ederek, onların problemlerini dinleyip fikir alışverişlerinde bulunarak tamamladı.

Galeri
📆 05 Ocak 2010 Salı 11:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR