- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal’da Ak Parti’den CHP’ye salvolar!

Ak Parti Kartal İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada hem Kartal Belediye Başkanlığına hemde CHP’li İlçe Başkanı ile beraber açıklama yapan Hüsnü Süslü’ye yönelik sert mesajlar verildi. Kınandı, özür dilemeye davet edildi, özellikle CHP PM Üyesi Hüsnü Süslü’ye sarfettiği sözlerden dolayı ispat etmeye davet edildi, ıspat edemez ise müfteri ilan edileceği belirtildi.

Yapılan açıklama da; “ Kartal Belediyesi Resmi sosyal medya hesaplarında imalı bir şekilde AK Parti’liler kast edilerek  belediyecilik anlayışına yakışmayan tarz ve üslup da  hakaret içeren bir ifade yer  almıştır. Yapılan hizmetlerin ve faaliyetlerin tanıtımı için kullanılması gereken kamuya ait bir kurumun; sosyal medya hesaplarından sorumsuzca ahlaki sınırları zorlayan, edepsizce ifadeler kullanmak mazur görülecek bir davranış değildir. Belediye başkanlığı  parti ayrımı yapmadan her vatandaşa eşit mesafede durarak  halka hizmet etmesi gereken bir kurumdur.

Maalesef Kartal halkına anlatacak bir hizmeti olmayan CHP li Kartal belediyesi işi çığırından çıkartmış farklı işlere yönelmiştir. Yapılan bu  imalı hakaret CHP zihniyetinin, belediyecilik anlayışına yansımasıdır. Kendi dışındaki partilere oy veren seçmenlere karşı  içinde beslediği duyguları yansıtmaktadır. Belediyecilik vizyon işidir bu da CHP li Kartal belediyesinde olmayan bir vasıftır. Sadece Kartal Belediyesinde değil CHP li yöneticilerin maalesef tümünde kirli siyaset yapma anlayışı mevcuttur.

Süslü’de ispatlayamazsa müfteri ilan ederiz

CHP parti meclisi üyesi sayın Hüsnü Süslü’de bu tavrın bir yansımasını göstererek yaptığı basın toplantısında Kartal kamuoyuna kirli siyaset anlayışını yansıtmış ve İlçe Başkanımızın söylemediği ifadeleri söylemiş gibi göstermiştir. Güya bazı kamu hastaneleri ile ilgi tasarruflar Kartal seçmeninin CHP oy vermesi ile ilgiliymiş ve bunu da İlçe Başkanımız bazı esnaflara söylemiş onlarda kendisine iletmiş. Sayın Hüsnü Süslü’yü bu sözlerini kanıtlamaya davet ediyoruz, aksi durumda kendisini müfteri ilan ediyoruz.

Hem Sayın Hüsnü Süslü’yü, kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği için; hem de Belediye Başkanını, belediye sosyal medya hesaplarından yapılan edepsizliğe el atarak bir an önce sorumlularının cezalandırılmasını ve kamuoyundan özür dilenmesini bekliyoruz.

AK PARTİ KARTAL İLÇE BAŞKANLIĞI