- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Sahipli hayvanlara ücretsiz aşı ve mama dağıtılacak

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ İÇİN BOL ETKİNLİK VAR

 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Pendik Belediyesi tarafından Gazipaşa Meydanı’nda  gün boyunca  eğitici ve eğlenceli pek çok etkinlik gerçekleştirilecek.  Engelsiz Atölye’de üretilen bin adet kuş evinden birini de Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ağaca asacak.

 

Etkinlikler kapsamında hayvan kostümlü bando, hayvanlarla ilgili sergi, Vedat Bilir Konseri,  fotoğraf çekim standı, balonlar ve çeşitli etkinlikler  vatandaşları bekliyor.

Sahipli hayvanlara ücretsiz aşı ve mama

 Gazipaşa Meydanı’nda kurulan klinikte bir hafta boyunca getirilecek sahipli hayvanlar kayıt altına alınıp,  kuduz aşısı yapılacak ve ücretsiz mama dağıtılacak.  Ayrıca her gün farklı bir noktada da mobil klinik vasıtasıyla vatandaşlar aynı hizmetten faydalanabilecek.

PROGRAM

 10:00 – Anaokulu öğrencileri  tarafından biriktirilen kullanılmış pet şişeler, Gazipaşa Meydanı’nda bulunan Geri Dönüşümle Çalışan Hayvan Besleme Ünitesi’ne atılarak hem hayvanlar hem de geri dönüştürülebilir atıklar hakkında öğrencilere bilgilendirme yapılacak.

12:30 – Hayvan kostümlü maskot bando takımının müzikli gösterisi (Aralıklarla gün boyu devam edecek.)

13:00 – Tevfik İleri İlkokulu ile Süreyyapaşa İlkokulu’ndan 100 öğrenci ve 5 öğretmen etkinliğe katılacak.

14:00 – Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in program alanına teşrifi sonrasında İstiklâl Marşı ve açılış konuşmaları

14:15 – Başkan Şahin’in öğrencilerle birlikte etkinlik alanını ve hayvanlarla ilgili sergiyi ziyareti

14:30 – Engelsiz Atölye’de engelli vatandaşlarımız tarafından imal edilen ve Gazipaşa Meydanı’nda bulunan ağaçlara asılan kuş evlerinden birinin Başkan Şahin tarafından uygun görülen bir ağaca asılması

14:45 – Vedat Bilir Konseri