- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Gazeteci Yılmaz Özdil, Kartal’da Kitap Evi açılışında okurlarıyla buluştu

Kırmızı Kedi Yayınevi’nin 7.Şubesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Kartal’da açıldı. Gazeteci yazar Yılmaz Özdil’in okurlarıyla buluştuğu kitap evinin açılışını Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz gerçekleştirdi.

 

70 bin kitabın okurlara sunulacağı Kırmızı Kedi Yayınevi Kartal mağazasının açılışında Başkan Altınok Öz’ün yanı sıra Avukat Celal Ülgen ve Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkonda yer aldı. Gazeteci – yazar Yılmaz Özdil’in ‘Sen Kimsin?’ adlı yeni kitabını imzaladığı açılışta Özdil’in okurlarıyüzlerce metre kuyruk oluşturdu. Gazeteci – yazar Yılmaz Özdil, kitaplarını imzalatmaya getiren okurlarına teşekkür ederek Kartal’ın aydınlık yüzüyle birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

 

Açılışta konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Kartal’ın aydınlık yüzü Kırmızı Kedi’de buluştuk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Yayın evinin açılışında bize yardım eden Avukat Celal Ülgen’e gazeteci-yazar Mustafa Mutlu’ya ve kitap evi sahibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Avukat Celal Ülgen ise “Kırmızı Kedi, Kartal için önemli bir kültürel altyapı oldu. Kartal zaten bu niteliklere sahip bir ilçe. Gerçekten kültürel açıdan da kentleşmiş bir ilçe. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi’nin son dönemde belediyeleri Ak Parti’den almasından sonra insanlar burada daha rahat soluk almaya başladı. Bu soluk almayı daha rahat hale getirmek içinde Kırmızı Kedi’nin burada olması gerekiyordu. Bu gereği yerine getirdiği için Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e çok büyük şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

 

Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon da “Bugün Kartal’da 7. şubemizi hizmete açtık. Kartal gibi aydınlık bir ilçede kültür yuvası açmak mutluluk verici. Başta Belediye Başkanımız Altınok Öz’e çok teşekkür ediyoruz. Umarım Kartallılara mahcup olmamışızdır. Bu açılışla, milletimiz için önemli olan bayramımızı Yılmaz Özdil’in burada olmasıyla birleştirdik” ifadesini kullandı.