- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

G​AZİ TBMM ve MİLLETİN VEKİLLERİ…

Hepimizin gözbebeği olan, gazi ünvanlı TBMM’ye yakışmayan, haddini aşan milletvekili davranışları gitgide artarak hepimizi daha fazla rahatsız eder hale geldi. Bu asil millet, asıl olduğunu unutarak vekillerine kendisinden, ailesinden, evlatlarından bile fazla değer verirken, saygı duyarken sayın vekillerin davranışlarına, konuşmalarına, küfürlerine ve dahi birçoğunun kibirli tavırlarına bakınca acaba bizler nerede hata yapıyoruz demekten kendimizi alamıyoruz.

TBMM TV’de son şahit olduğum olay beni çok üzdü ve rahatsız etti. Bu ülkede 1400 TL maaş alan, şiddetli geçim sıkıntısı yaşayan milyonlar varken bir milletvekili diğerine bağırıyor “sen dört yerden toplam 75.000 TL maaş alıyorsun, bu ahlaki değil”. Suçlanan milletvekili ise yalanlamıyor ve pişkin pişkin “ben kaliteli adamım 75.000 değil, 150.000 TL alıyorum” diyor ve kürsüye çıkıp bir şeyler anlatarak meseleyi kendince izah ediyor.

Kalitenin kazanılan para ile ölçüldüğü, hadsizliğin ayyuka çıktığı, kendilerinden fedakârlık etmeyenlerin aç, yoksul, yoksun insanlardan fedakârlık istediği, fakir fukaranın hakikaten çok zor durumda olduğu Türkiye’de iki, üç, dört yerin her birinden on binlerce lira maaş alanları ve bunu utanmadan dile getirenleri görünce geleceğimiz adına kaygılanıyor, üzülüyor, utanıyoruz. Üstelik bu kişiler maddi, manevi her açıdan millete örnek olması ve milleti arkalarından sürüklemesi gereken kişiler.

Türk Milleti bu insanların önderliğinde mi İsrail’e, ABD’ye, Haçlılara, iç ve dış hainlere karşı duracak? Bu insanlar milletinin halini, açlığını, yoksulluğunu, yoksunluğunu bu paraları kazanarak, böylesi bir saltanat sürerek mi anlayacak ve de 15 Temmuz gibi bir hıyaneti yaşan gazi meclise bu gibi insanlar yakışıyor mu?

Ve son söz olarak sizleri dostça uyarıyorum; hırsınıza ve nefsinize engel olamıyorsanız bari yönettiği ülkenin en fakiri ne yiyorsa onu yiyen, insanlarından asla farklı bir hayat sürmeyen Hz. Ömer’in adını ağzınıza almayın. Allah’tan korkun, kuldan utanın. Ayıptır, günahtır, size bu kadar değer veren, güvenen, inanan bu saf ve temiz millete yazıktır.