- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Maltepe’de bir baba önce iki kızını öldürdü sonra intihar etti

Maltepe’de cinnet getiren bir baba pompalı tüfekle iki kızını öldürdükten sonra intihar etti.

Olay, saat 19.00 sıralarında Maltepe Fındıklı Mahallesi Zambak Sokak içerisinde bulunan 5 katlı bir binanın zemin katındaki dairede meydana geldi.

İddiaya göre, evin içerisinde cinnet getiren Ali Y. isimli şahıs, kızları Elif ve Hira’yı pompalı tüfekle öldürdükten sonra intihar etti. Silah seslerini duyarak eve gelen yakınları gördükleri karşısında sinir krizi geçirdi. Olayı gören vatandaşlar durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede ve evde güvenlik önlemi alırken, sağlık ekipleri ise iki çocuğun ve babanın hayatını kaybettiğini belirledi. Evin içerisinde incelemelerini sürdüren polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı.

Maltepe’de cinnet getiren bir babanın pompalı tüfekle iki kızını vurduktan sonra intihar ettiği olayın detayları ortaya çıktı. Eşiyle boşanma aşamasında olan Ali Y.’nin polis nezaretinde haftada bir kez çocuklarını aldığı ve eşiyle telefonda tartıştıktan sonra kızlarını vurup intihar ettiği öğrenildi.

Maltepe Fındıklı Mahallesi Zambak Sokak içerisinde bulunan 5 katlı bir binanın zemin katındaki dairede yaşayan Ali Y., yanında bulunan kızları Elif Mina (4) ve Miray Hira’yı (2) pompalı tüfekle vurarak intihar etmişti. Polis ekiplerinin yaptığı çalışmaların ardından baba ve kızlarının cenazeleri Adli Tıp Kurumuna getirildi.
Edinilen bilgiye göre, Dilek Y. kızlarını alarak 3 aydır boşanma davası süren eşi Ali Y. ile ayrı yaşamaya başladı. Dava sürecinde Ali Y.’nin haftada bir gün polis nezaretinde çocuklarıyla birlikte evde vakit geçirmesine izin verildiği öğrenildi. Anne Dilek Y. çocuklarını alarak polis nezaretinde Ali Y.’nin evine gelip çocuklarını teslim etti. Akşam saatlerinde baba Ali Y. alkol aldıktan sonra eşi Dilek Y.’yi arayarak telefonda kavga etti. Kavga sonrasında cinnet getiren Ali Y. pompalı tüfekle önce kızlarını vurdu ardından da intihar ettiği
Olayla alakalı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.