- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal Demokratlar Birliğinde hangi partiden kimler var?

Kartal Demokratlar Birliği kimlerden oluşuyor, bu oluşum neler yapıyor, ilerleyen günlerde hangi programlarla kamuoyunun dikkatini çekecekler.

Genel olarak Kartal Demokratlar Birliği; “Genellikle demokrat kökenli bir oluşum olarak faaliyet gösteren birlik, Sedat Özkan, Hasan Okan Okumuş, Mehmet Dinç, Harun Özdemir, Çiğdem Türkmen, Gülay Şakar, Baki Can ve İsrafil Alçınkaya gibi isimlerden oluşuyor.

Kartal’da siyasi partilerde, ANAP, DYP, DSP, MHP, DP, Saadet partilerinde ilçe Başkanlığı, Teşkilat başkanlığı veya ilçe divanında görev almış siyasi arkadaşların içinde oldukları bir oluşum olarak kurulmuştur.

 

Demokratlar Birliği Siyaset üstü bir birliktelik olup, Özelde Kartalın, İstanbul un, genel de Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi, hukuki, sosyal, ekonomik, kültürel konularında fikir üretip kamuoyu ile paylaşmaktadır.

 

Geçtiğimiz yıl ülke gündemi ile ilgili Türkiye’nin saygın siyasetçileri

Bir dönem Başbakan Yardımcılığı yapmış olan Abdüllatif Şener,

Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu,

Eski Devlet Bakanı Rıfat Serdaroğlu,

Eski Ekonomi Bakanı Ufuk Söylemez,

CHP Milletvekili eski Büyükelçi Onur Öymen,

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal,

Emekli Amiral Türker Ertürk’ü Kartal’ da vatandaşlarla buluşturmuştur.

 

Bu yıl yeni etkinliklerle yoluna devam etme kararı almıştır. Demokratlar Birliği Kartal ı merkez almakla birlikte, İstanbul da aynı amaç etrafında birleşmek isteyen tüm ilçelerimizdeki duayen siyasetçileri bünyesine katıp büyüme kararı alınmıştır.

 

Bu bağlamda Şubat ayı içinde, TBMM Başkanlarımızdan Sayın Hüsamettin Cindoruk ve Eski Ekonomi bakanı Sayın Ufuk Söylemez beyin katılacağı kahvaltılı bir organizasyon planlanmış

Mart ayı içinde ise; Banu Avar ile Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bir panel, söyleşi planlanmıştır.

 

Kartal Demokratlar Birliği, İlkeli, dürüst siyaset anlayışı içinde olan, Siyasi partiler üstü, Kentin ve ülkenin sorunlarına kafa yoran tüm siyasetçileri, konusunun ve meslek gurubunun önderlerini, Bağımsız STK liderlerini, Akademisyenleri bünyesinde görev almaya davet etmektedir.