- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Gençliği Uğur Mumcu’yu unutmadı

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Gençlik Kolları, ölümünün 25. yılında Gazeteci – yazar Uğur Mumcu’yu, Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde andı.

Uğur Mumcu’yu anma gecesine Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Doç. Dr. Hüsnü Süslü, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Nejla Erdem ve Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Tolga Gökçe ve yönetimi ile Kartallı muhtarlar ve Kartal Belediyesi birim müdürleri katıldı,

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başlayan programda Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Tolga Gökçe açılış konuşmasını yapıtı. Gökçe, “ Bu anma gecesinde bir arada olmaktan onur duyuyorum. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi gençliği olarak; tüm ezilen, ötekileştirilen yurttaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bütün devrim şehitlerimizi ve demokrasi şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. İyi ki varsınız. Biriz, bütünüz, birlikteyiz” dedi.

Anma gecesi daha sonra şiir dinletisiyle devam etti. Şiir dinletisinin ardından, gençler tarafından hazırlanan Uğur Mumcu belgeseli izlendi. Gecenin sonunda Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Korosu sahne alarak ‘Uğurlar Olsun’ ve ‘Denizlerin Dalgasıyım’ başta olmak üzere birçok türküyü seslendirdi.