- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Koç, “Çağdışı çalışma sistemi tarihe gömülüyor”

Taşeron sistemi hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan ÖZ GÜVEN-SEN SENDİKASI Genel Sekreteri Hasan KOÇ, “çağdışı çalışma sistemi tarihe gömülüyor.

KOÇ; “Modern kölelik sistemi diye adlandırdığımız bu taşeron çalışma sisteminin ortadan kaldırılması, taşeron emekçiler açısından tarihi bir gün olarak değerlendiriyorum.

Uzun yıllardır emekçilerin gündeminde olan taşeron sorununa köklü çözüm getirilmesi konusunda önemli bir adım atıldığını memnuniyetle karşılıyoruz.

Hasan KOÇ; yeni taşeron düzenlemesi ile  arkadaşlarımızın hem statüleri değişmemiş olacak, hem de sendika hakları, kıdem tazminatı hakları, ikramiye hakları ve toplu sözleşme hakları böylelikle güvence altına alınmış olacak.

Verdiğimiz mücadelede; taşeron sistemin adil ve adaletli olmadığını, taşeron sisteminin çöktüğünü uzun yıllardan beri ifade ediyor ve artık bu sistemin ortadan kalkmasını talep ediyorduk.

KOÇ, bu gün haklı ve onurlu mücadelemiz sonucunda, kamuda taşeron sistemi ortadan kaldırılmış oluyor. Bu haklı ve onurlu talebimize kulak veren ve bu adaletsiz çalışma düzeninin ortadan kalkmasına direk ve dolaylı olarak katkı sunan, herkese emek adına sendikamız adına teşekkürlerimi sunarım.

KOÇ; sonuç olarak ifade etmek isterim ki sendikalar; üye isteklerinin sürekli iyileştirmesini ve gerçekleştirilmesini hedefleyen, mücadele ve müzakereden asla geri durmayan değişime ve gelişime açık, statükodan uzak kurumsal yapılar hâline dönüşmelilerdir.