- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Başkan Alatepe: “Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş’un ismini bir kreşimize verdik”

ŞUBAT MECLİSİNDE BAŞKAN ALATEPE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ.

Esenyurt Belediye Meclisi Şubat 2018 birinci oturumu, birinci bileşiminde toplam 20 gündem maddesi görüşüldü. Meclis 1’nci Başkanvekili Av. Emin Batmazoğlu’nun yönettiği toplantıya Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’de katılarak gündem maddeleri çalışma ve planlamalar hakkında görüşlerini anlattı.

“ŞEHİDİMİZİN BABASI SİZLERE SELAM SÖYLEDİ”

Gündeme alınan maddelerin başkanlık makamı ve ilgili komisyonlara havalesi ardından kürsüye gelen Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, gündeme dair konular hakkında görüşlerini dile getirdi. Başkan Alatepe, “ Tahsiye kararı verilen öğrenci yurdunun 29 yıldan 49 yıllığına çıkmasında yapılan anlaşmada, burada sadece Esenyurtlu öğrencileri barındıracak ve tamamını yönetimin kendileri yapacaklar. Esenyurt sınırları içinde oturan insanlar ile bu hizmeti verecekler. Bu anlaşmada kamu yararı düşünülerek yapılan bir işlemdir. Muhtarlık işleri müdürlüğünün bir çalışma yönetmeliğini oluşturdu. Çünkü bundan sonra muhtarlıklarımızın çok aktif, çok dinamik ve bir sistem üzerinden belediyemiz ile koordineli olarak çalışmaları noktasında bir düşüncemiz var. Belediye şirket kurulmasına ilişkin karar zaten meclisimiz tarafından onaylanmıştı ve şu an kanuni bir düzenleme yapılıyor. Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş ’un ismini bir kreşimize verdik. Bu şehidimizin babasının Esenyurt’a ve sizlere teşekkür etti. Kendisinin selamlarını buradan iletiyorum. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz ’ün verdiği teklif ile artık ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımız Esenyurt kart ile bu yardımlardan faydalanacak. Bu kart ile ilçemiz sınırları içinde iş yapan esnaflarımızdan alış veriş yapılacak. Esenyurtlu esnafımız kazanak ” dedi.

“KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”

Sözlerine devam eden Başkan Alatepe, “ Riskli yapılar ile ilgili yapılacak düzenlemeler Kentsel Tasarım Müdürlüğümüz tarafından kanunla düzenlenen yasalara, maddelere uyumlu olarak yapılacaktır. Belediyemiz mülkiyetinde bulunan kamu alanları hakkında sizlerden yetki alarak gerekli düzenlemeleri hak ettiği biçimde yeniden uygulama yapacağız. 28 Şubat itibari ile ilçe genelinde hiçbir tane seyyar satıcı kalmayacak. Fakat onlarında mağdur olmasını istemiyoruz. Esenyurt’taki kapalı pazarlarımızın uygun olduğu günlerinde bu seyyar esnaflarımıza yer vererek onların mağdur olmalarını engellemiş olacağız” dedi.

Başkan Murat Alatepe diğer gündem maddeleri ile göreve geldiği süre içinde planladığı çalışma ve uygulamalar hakkında meclise bilgi verdi.

Meclis gündem maddeleri okunarak ilgili komisyonlara oy birliği ve oy çokluğu ile havale edildi.