MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Toplum » Aziz Bozkurt:TDH, zulüm sonucu ortaya çıkmıştır
Aziz Bozkurt:TDH, zulüm sonucu ortaya çıkmıştır


Türkiye değişim Hareketi Maltepe teşkilatı yerel basınla bir toplantı yaptı. Seçimlere iktidar parolasıyla hazırlandıklarını belirten TDH Maltepe ilçe başkanı Aziz Bozkurt, sahibi olduğu Vesta restaurantta yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı bir toplantı yaparak, seçimlere yönelik teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bozkurt, “Biliyorsunuz hiçbir siyasi hareket bir tesadüf değildir. Biz TDH olarak önümüzdeki süreçte Türkiye’de ki olan sıkıntıları gidermek için buluştuk. Bunun için ben ve ilçe yönetim kurulu Maltepe’de gerekli olan siyasi yapıya halkın sıkıntılarını ön plana çıkaracak bir oluşum içerisindeyiz. Hareketimiz bugün Türkiye’de 81 il örgütünü hazırlamış, bütün ilçelerde ilçe örgütlerini oluşturmuş, mahalle birimlerini oluşturmuş bir siyasi yapıdadır.

Biliyorsunuz TDH bir zulüm sonucu ortaya çıkmıştır.

 

Bunu zaman içerisinde genel başkanımızda söylemektedir. Bugün parti içi demokrasi bizim açımızdan son derece önemli bir olaydır. Bugün çoğu arkadaşlarımız buraya başka partilerden gelmektedir. Bunun nedeni bugün hiçbir partinin içinde parti içi demokrasinin olmayışı gibi bir yapı söz konusudur. TDH de bir delege sistemi olmayacaktır. Tamamen orda seçilecek olan partinin üst düzey yöneticileri ilçe başkanları, bunun yanı sıra partimizin milletvekili adayları belediye başkanları adayları buradaki halkımızın oyları ile seçilecektir.

Bundan dolayı biz şunu sağlayacağız, parti içi demokrasiyi ön plana çıkaracağız. Partimizin programında, tüzüğünde parti içi demokrasi ön plandadır. Bizim TDH olarak ötekimiz olmayacaktır. Bunun yanı sıra partimizde geçmiş dönem din üzerinden hiçbir zaman siyaset yapmayacağız. Dini inançlarımız hepimizin dini inançlarıdır.

Muhtarlar doğal meclis üyesi olacak

Bu programlarımızda öncelikle ekonomik alanda, siyasi alanda çok ciddi programlarımız söz konusudur. Bugün yerel yönetimlerde belediyelerimizin sıkıntılarını biliyoruz, halkımızın yerel yönetimlerde ki sıkıntılarını biliyoruz. Bundan dolayı da TDH önümüzdeki süreçlerde muhtarlarımıza çok ciddi olanaklar, imkanlar sağlayacaktır. Bu imkanlar şöyle ki; öncelikle  biz TDH olarak iktidara geldiğimiz zaman  muhtarlarımızı halkın desteği ile gelmiş muhtarlarımıza bir takım sosyal imkanlar sağlayacağız, birtakım bütçeler sağlayacağız ve muhtarlarımızı belediyelerimizin doğal meclis üyesi konumuna getireceğiz.

Türkiye’de partimizin politikası  sorun yaratan bir parti olmayacak. Bizler çözüm üreten bir parti olacağız.

Biz çözüm üreten bir partiyiz

Bu ülke de bu ülkenin siyasi ortamını, ekonomik politikalarına nasıl katkıda bulunuruz, nasıl çözüm üretiriz? Bizim politikamız; Biz çözüm üreten bir partiyiz. Mevcut partileri karalayan bir parti değiliz. Maltepe İlçe Başkanı olarak bizler bu değişimin elçisiyiz. Partimiz Nisan yada Mayıs ayında partimiz kurulacaktır. Partimizde siyasete yeni yüzleri kazandıracağız. Halkın desteğini almayan, halka inmeyen, halkla bütünleşmeyen kimsenin halkı temsil etme gibi şansı olamaz. Şuan ki mevcut  partiler, özellikle iktidar  görünüm itibariyle yorulmuş durumdadır. Muhalefette muhalefetliliğini yapamamaktadır.

 

TDH  bu siyasi boşluktan dolayı doğmuştur

 Bizlerde Maltepe ilçe Başkanı olarak bölgemizde partimizi en iyi şekilde iktidara hazırlayacağız. Şu süreçte baktığımızda çok ciddi diğer partilerde katılımı görmekteyiz” dedi.

📆 03 Şubat 2010 Çarşamba 09:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR